EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Katastrofa predo dvermi: Slovensku môže z eurofondov prepadnúť miliarda EUR!
závodský
Ján Rudolf, analytik EuropskeNoviny.sk /vľavo/, Braňo Závodský moderátor Rádia Expres /vpravo/. REPROFOTO: Rádio Expres.

Katastrofa predo dvermi: Slovensku môže z eurofondov prepadnúť miliarda EUR!

závodský
Ján Rudolf, analytik EuropskeNoviny.sk /vľavo/, Braňo Závodský, moderátor Rádia Expres /vpravo/. REPROFOTO: Rádio Expres.

Viete si predstaviť miliardu eur? Dali by sa za ňu postaviť kilometre diaľnic v našich regiónoch. Dali by sa za ňu znižovať rozdiely v úrovni života našich ľudí s ľuďmi na západe Únie. Skrátka všetko to čo nám politici sľubujú.

Ale o tú miliardu už s najväčšou pravdepodobnosťou prídeme. Od 2007 do 2015 aj s predĺžením termínov sme mohli čerpať takmer 11,5 miliardy eur.

 

 

Na percentá: Ak sme za skoro 9 rokov vyčerpali len 65% europeňazí, môžeme za 9 mesiacov vyčerpať zvyšok? Čo bude s peniazmi, ktoré nevyčerpáme?

Vypočujte si analytika a experta na eurofondy portálu EuropskeNoviny.sk Jána Rudolfa. Pýtal sa ho Braňo Závodský z Rádia Expres. 


ZDROJ: YouTube/BRAŇO ZÁVODSKÝ NAŽIVO

Viac..  Do platnosti vstupuje nová legislatíva EÚ na ochranu obchodu

O red

Odporúčame pozrieť

kulturne dedicstvo

EÚ vyhlásila rok 2018 za Európsky rok kultúrneho dedičstva

Európska únia chce takto poukázať na rôznorodosť, spoločné dejiny a pestrosť kultúr, na ktorých stojí …

 • Martin Puskas

  Ono je to popravde dost tazke odstriehnut kde sa tuneluje a kde nie. Provizie a poplatky funguju v kazdom state EU, niekedy su dokonca v nadrozmernych objemoch, ale projekt samotny, ak je dobry, prospeje ludom. Na Slovensku som sa uz stretol aj s tym ze kompletne cely projekt je fake a firmy cakaju na prvu zlomkovu platbu obrovskeho projektu ktora pride po vypracovani alebo odovzdani prveho reportu… Viac efektivnej kontroly, jeden nestranny mimostatny urad osadeny samymi svajciarmi a mali by sme sa vsetci lepsie…

 • Malá úvaha: rozpočet EU s týmito financiami pre SK počíta. Ak sa nevyčerpajú kam sa podejú? Prečo sa o ne Slovensko neuchádza napríklad na zníženie slovenského dlhu?

 • Trasesa

  Ani sa nebudem čudovať ak tá miliarda prepadne ani tomu ak budeme jedinou krajinou kde sa tak stalo . O projekty niet záujem z jediného dôvodu . Za “vybavenie” projektu až po vyplatenie sa platí kešom . Je bežné , že keď dáte 10 či 20% tak sa im to zdá málo . Ak nedáte nič neprejde ani nápad tisícročia . Nedaš , nedostaneš . To je heslo týchto dní . Pre slušného podnikateľa je taká suma tak obrovská , že radšej sa vzdá takejto “pomoci” od EU . Pre podvodníkov je to malina a v pohode zaplatia lebo bankové účty používajú len zriedka . Osvedčenejšie sa im zdajú kufríky plné peňazí ..
  Vedia to všetci čo len oňuchali projekt ale sú v tom veľké peniaze a hlavne veľké provízie . Tak sa všetci boja s tým niečo robiť .

  • paul

   Presne tak. Chcete aby vam projekt presiel? Nebude to zadarmo!
   Vcera to bolo aj v správach. Len nas na to upozornuju a cakaju ze sa zacneme hrnut do projektov.
   Preco stat neplati zamestnancov, ktory budu ludom zdarma pomahat tak aby projekt ak je prinosny presiel? Asi by to niekomu vadilo, co?

   • Lubomir Bukovic

    to je jedno. Hlavne je aby sme zobrali co najmenej penazi ktore dostanu len svine pri valove! Po roku 2020 to zu skonci a budeme zu len cisti platcovia ak vobec EU a tato ich korupcna Politika vydrzia!

    • paul

     Aj to je moznost. Ale ak nezoberu tam, budu hladat namiesto toho iny valov…

     • Lubomir Bukovic

      ale ten zu nebude taky lahky a nebudem ho musiet splacat!

 • Lubomir Bukovic

  Velmi dobre spravy zu v pondelok! Som rad ze nedostaneme tu miliardu a hadam nedostaneme aj viac a korupci an SK klesne! ;-D