Európa sa ponorila do tmy, zhasol aj Bratislavský hrad

hodina zeme
PHOTO: Flickr.

BRATISLAVA – Európa v sobotu večer na hodinu zahalila do tmy. V rámci Hodiny Zeme sa tak zhaslo v viacerých významných objektoch v približne 160 krajinách. Do tmy sa ponoril aj bratislavský hrad.

Hodina Zeme má apelovať na politikov a verejnosť, aby venovali väčšiu pozornosť ochrane životného prostredia a klíme.

Hodina Zeme odštartovala v austrálskom Sydney.“Ako keby všetko zmizlo,” povedal agentúre AFP Tony Jennings, ktorý pozoroval zhasnutie známeho mosta ponad tamojší záliv.

Na päť minút zhasla Eifellovka

Tmou sa zahalili aj mrakodrapy v Hongkongu, ktoré sa pozorovateľom javili ako siluety. V Taiwane zhasol mrakodrap Taipei 101, ktorý bol do roku 2009 najvyššou stavbou sveta. Dnes je ňou Burj Khalifa v Dubaji.

Spolu s ďalšími asi 300 parížskymi pamiatkami zhasol aj symbol francúzskej metropole, Eifellova veža. Prestal iskriť asi len na 5 minút, čo bolo podľa AFP pre bezpečnostné dôvody.

Bratislavský hrad

Do projektu Hodina Zeme sa zapojilo aj Slovensko. Na hodinu zhasol Bratislavský hrad. “Prostredie, v ktorom žijeme si musíme chrániť a musíme si uvedomiť, že v ňom budú žiť aj ďalšie generácie,” uviedol predseda národnej rady Peter Pellegrini.

Viac..  Uvoľňujú sa koncerty pod holým nebom, na svojich prvých návštevníkov sa pripravujú aj amfiteátre

Na hodinu zhasol aj Bratislavský hrad:

Hodina Zeme - zhasol aj Bratislavský hradZdroj: facebook Peter Pellegrini

Organizátorom Hodiny Zeme (Earth Hour) je jedna z najväčších a najrešpektovanejších environmentálnych organizácií – Svetový fond na ochranu prírody (WWF – World Wildlife Fund).

Jej poslaním je zastaviť degradáciu životného prostredia na Zemi a budovať budúcnosť, kde by žili ľudia v harmónii s prírodou. Do akcie sa po celom svete zapájajú samosprávy, firmy, školy aj jednotlivci. Cieľom je poukázať na rýchle spotrebovávanie prírodných zdrojov, globálne otepľovanie, klimatické zmeny a znečistenie. V minulom roku sa do neho zapojilo 7000 miest v 162 krajinách, vrátane Slovenska.


ZDROJ: YouTube/TheWWFEU

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sefcovic

Maroš Šefčovič priblížil aktivity Európskej komisie na boj s následkami pandémie COVID-19

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok prijal v pondelok 29 júna 2020 …