Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Francúzi poskytnú osem miliárd Európskemu fondu pre strategické investície

Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015
Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Francúzi oznámili, že do Európskeho fondu pre strategické investície prispejú 8 miliárd eur. Tento fond je kľúčovým prvkom investičného plánu Európy. Príspevok bude zrealizovaný prostredníctvom francúzskej Národnej propagačnej banky Caisse des dep (CDC) a Bpifrance (BPI).

Podpredseda Európskej komisie Jyrki Katainen, zodpovedný za zamestnanosť, rast, investície a konkurencieschopnosť povedal:Vítam vynikajúce správy z Francúzska. Príspevok zabezpečí investičný plán pre Európu a znamená, že táto myšlienka je vo Francúzsku dostatočne implementovaná. Z odborných znalostí CDC a BPI sa dá len ťažiť. Plány rýchlo postupujú a sme presvedčení, že výsledky budú viditeľné už tento rok v lete.”

Oznam o finančnom príspevku prišiel iba pár dní pred tým, ako sa ministri financií Európskej únie dohodli na základe návrhu Komisie na nariadení o Európskom fonde pre strategické investície. Komisia je tiež pripravená poskytnúť akúkoľvek technickú podporu na to, aby zákonodarcovia návrh prijali čo najskôr.

Viac..  Eugen Jurzyca: Som proti stanovovaniu kvót na ochranu klímy, peniaze prideľujme podľa výsledkov

Národné propagačné banky majú kľúčovú úlohu pri získavaní investícii do Európy. Dôležité sú ich odborné znalosti, ktoré pomáhajú pri vykonávaní, ale aj pri navrhovaní investičného plánu a tiež pomáhajú zabezpečiť efektívne využívanie verejných zdrojov. Okrem  Francúzska sa cez svoje národné propagačné banky rozhodli investovať aj Nemci, a to 8 miliónov eur a Španieli 1,5 miliardy eur.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Juncker

Junckerov plán sa osvedčil pri podpore zamestnanosti a rastu v celej EÚ

Investičný plán pre Európu – nazývaný aj Junckerov plán – sa veľmi osvedčil pri podpore …