EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Francúzi poskytnú osem miliárd Európskemu fondu pre strategické investície
Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Francúzi poskytnú osem miliárd Európskemu fondu pre strategické investície

Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015
Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Francúzi oznámili, že do Európskeho fondu pre strategické investície prispejú 8 miliárd eur. Tento fond je kľúčovým prvkom investičného plánu Európy. Príspevok bude zrealizovaný prostredníctvom francúzskej Národnej propagačnej banky Caisse des dep (CDC) a Bpifrance (BPI).

Podpredseda Európskej komisie Jyrki Katainen, zodpovedný za zamestnanosť, rast, investície a konkurencieschopnosť povedal:Vítam vynikajúce správy z Francúzska. Príspevok zabezpečí investičný plán pre Európu a znamená, že táto myšlienka je vo Francúzsku dostatočne implementovaná. Z odborných znalostí CDC a BPI sa dá len ťažiť. Plány rýchlo postupujú a sme presvedčení, že výsledky budú viditeľné už tento rok v lete.”

Oznam o finančnom príspevku prišiel iba pár dní pred tým, ako sa ministri financií Európskej únie dohodli na základe návrhu Komisie na nariadení o Európskom fonde pre strategické investície. Komisia je tiež pripravená poskytnúť akúkoľvek technickú podporu na to, aby zákonodarcovia návrh prijali čo najskôr.

Viac..  EÚ aktivuje rámec sprísneného dohľadu pre Grécko

Národné propagačné banky majú kľúčovú úlohu pri získavaní investícii do Európy. Dôležité sú ich odborné znalosti, ktoré pomáhajú pri vykonávaní, ale aj pri navrhovaní investičného plánu a tiež pomáhajú zabezpečiť efektívne využívanie verejných zdrojov. Okrem  Francúzska sa cez svoje národné propagačné banky rozhodli investovať aj Nemci, a to 8 miliónov eur a Španieli 1,5 miliardy eur.

O vik

Odporúčame pozrieť

Katainen, Mogherini, Bienkowska

Dlhodobý rozpočet EÚ: Komisia navrhuje posilnenie bezpečnosti a obrany

Pokiaľ ide o ďalší dlhodobý rozpočet EÚ na roky 2021 – 2027, Komisia navrhuje zvýšiť …