štefanec
Ivan Štefanec, slovenský europoslanec. PHOTO: European Union 2014 - Source : EP.

Ivan Štefanec: Daňové licencie sú proti politike Európskej únie


štefanec
Ivan Štefanec, slovenský europoslanec. PHOTO: European Union 2014 – Source : EP.

Daňové licencie, ktoré zaviedla vláda Roberta Fica v roku 2013, nepriniesli nič iné, ako zhoršenie podnikateľského prostredia a krach malých podnikateľov, tvrdí poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (EĽS).

„V minulom roku zaniklo takmer 50 000 podnikateľských subjektov. Je to následok deštruktívnej politiky vlády, ktorá nielenže nepodporuje malé a stredné podnikanie, ale svojimi zásahmi ho aj ničí. Ukážkovým príkladom sú daňové licencie a teda daň zo straty, ktorá je v európskom prostredí unikátna a zvýšila daňové zaťaženie najmä malým“ uvádza Štefanec, ktorý už v roku 2013 proti daňovým licenciám inicioval petíciu.

„Jedným z najdôležitejších programových cieľov súčasnej Európskej komisie je podpora malých a stredných podnikov, ktoré sú pilierom každej ekonomiky. Ficova vláda teda ide svojimi opatreniami  proti Európe.“

Podľa Štefanca vláda sama nepriamo potvrdila neopodstatnenosť ich zavedenia, keď udelila výnimku start-upom: „V tomto prípade ide skôr o snahu zviezť sa na popularite tohto druhu podnikania, než o náznak zdravého rozumu. V žiadnom prípade to nezlepší celkové podnikateľské prostredie,“ myslí si Štefanec.

Viac..  Medziročná inflácia v eurozóne sa v novembri spomalila

„Keď sa bude vláda chváliť vybratými  daňami, mala by verejnosť upriamiť svoju pozornosť na cenu, akú za to zaplatila nielen slovenská ekonomika, ale najmä jednotliví malí podnikatelia a ich rodiny,“ uzatvára Štefanec.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Zdanlivá internetová anonymita priniesla nové neduhy

Od roku 1988 si ľudia vo svete pripomínajú v posledný novembrový deň bezpečnosť informačných technológií …