Platené stáže v nemeckom palamente v Berline! Prihlás sa!

Nemecký Bundestag v spolupráci s Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität Berlin a Technische Universität Berlin publikoval výzvu na prihlášky International Parliamentary Scholarship (IPS) , ktoré ponúkajú mladým ľuďom 5 mesačné stáže v nemeckom parlamente. Stáž umožní mladým ľuďom spoznať nemecký parlamentný systém a politické rozhodovacie procesy, získať praktické skúsenosti s parlamentnou prácou a na obdobie 5 mesiacov sa stať členom Spolkového snemu.

Stážisti sa zoznámia so širokú škálou úloh vykonávaných v kancelárii poslanca ako napríklad vypracovanie prejavov, článkov,listov, čí prípravných prác pre plenárne zasadnutia.

Stáž bude prebiehať od 1. marca – 31.júla 2016. Stážista bude mať nárok na ubytovanie zdarma, poistenie a preplatené cestovné náklady do Berlina, ale aj v ramci lokálnej prepravy, plus k tomu dostane 450 Eur vo forme mesačného štipendia.

Ak máte záujem, prosim prihláste sa do 30. júna 2015 na nasledovných stránkach TU.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

bilcik

V. Bilčík na misii v Španielsku, kde europoslanci prešetrujú zneužitie špionážneho softvéru

Europoslanec Vladimír Bilčík (Demokrati/EPP) sa aktuálne zúčastňuje europoslaneckej misie Vyšetrovacieho výboru EP na prešetrenie používania …

Consent choices