EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Poliaci sa pochlapili, do nového fondu pre strategické investície dajú 8 miliónov EUR
Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Poliaci sa pochlapili, do nového fondu pre strategické investície dajú 8 miliónov EUR

Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015
Jyrki Katainen. PHOTO: © European Union 2015

Poľsko oznámilo, že prispeje osem miliónov eur na projekty, ktoré budú čerpať financie z Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI). Príspevok bude realizovaný prostredníctvom národnej propagačnej banky Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) a ďalších verejných inštitúcií, ktoré investujú do rozvoja Poľska.

Podpredseda Európskej komisie, Jyrki Katainen, zodpovedný za zamestnanosť, rast, investície a konkurencieschopnosť povedal: “Som veľmi rád, že som dostal skvelé správy od ministra financií Mateusza Szczureka, ktorý povedal, že Poľsko prispeje k investičnému plánu. Poľská BGK už má obrovské angažmán medzi európskymi investičnými platformami.”

Ministri financií EÚ sa dohodli na spoločnej pozícii k nariadeniam Komisie o Európskom investičnom fonde pre strategické investície 10. marca. Už v lete by mali mať niektoré malé a stredné podniky, a niektoré projekty v oblasti infraštruktúry prospech z predbežného financovania od Európskej investičnej banky. Nový fond by mal byť plne funkčný od septembra.

Viac..  Európsky dvor audítorov schválil účtovnú závierku EÚ

Kľúčovú úlohu pri tomto projekte zohrávajú národné propagačné banky, ktoré majú potrebné odborné znalosti navykonávanie investičného plánu, a môžu zabezpečiť čo najefektívnejšie využívanie verejných zdrojov. Poľsko je doteraz šiestou krajinou, ktorá sa rozhodla prispieť do fondu.  Pred ním ohlásilo príspevok Nemecko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko a Luxembursko.

O vik

Odporúčame pozrieť

Katainen, Moedas

Komisia predstavila novú stratégiu biohospodárstva pre udržateľnú Európu

Komisia predstavila akčný plán na rozvoj udržateľného a obehového biohospodárstva, ktoré má slúžiť európskej spoločnosti, …