EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / MZV bilancuje prvý štvrťrok aktivít Európskeho rozvojového roka
MZV
PHOTO: MZV.

MZV bilancuje prvý štvrťrok aktivít Európskeho rozvojového roka

MZV
PHOTO: MZV.

Bratislava  – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa v Bratislave stretol s osobnosťami kultúrneho života a mimovládneho sektora, aby spoločne zhodnotili doterajšie aktivity Európskeho rozvojového roka.

Cieľom Európskeho rozvojového roka je priblížiť širokej verejnosti význam rozvojovej spolupráce a jej vplyv na život bežných Európanov. „Pre Slovensko je Európsky rozvojový rok príležitosť dostať viac do povedomia verejnosti našu rozvojovú spoluprácu – SlovakAid – aby ľudia chápali význam a zmysel pomoci iným krajinám,“ konštatoval minister M. Lajčák.

Ministerstvu v tomto úsilí pomáhajú aj tzv. ambasádori rozvojového roka – moderátorka Adela Banášová, spisovateľ Michal Hvorecký a Maroš Čaučík  z mimovládnej organizácie Dobrá novina  – viacerými aktivitami s rozvojovou tematikou. Jedným z konkrétnych výsledkov sú tri propagačné spoty s tematikou rozvojového roka a udržateľného rozvoja.

Viac..  Miroslav Lajčák: Svet je plný paradoxov. Populácia je najbohatšia v histórii, napriek tomu žijú stámilióny ľudí pod hranicou chudoby

O red

Odporúčame pozrieť

Miroslav Lajčák: Svet je plný paradoxov. Populácia je najbohatšia v histórii, napriek tomu žijú stámilióny ľudí pod hranicou chudoby

Povedal to vo svojom príhovore na Hodnotiacej konferencii slovenskej zahraničnej a európskej politiky za uplynulý rok …