figel
Ján Figeľ /vpravo/

Predseda KDH Ján Figeľ prijal predsedu Európskeho výboru nemeckého parlamentu


figel
Ján Figeľ /vpravo/, Günter Krichbaum /vľavo/. PHOTO: KDH

Günter Krichbaum, predseda Výboru nemeckého spolkového snemu pre záležitosti EÚ, zavítal v rámci návštevy Bratislavy aj na centrálu KDH. Hlavným posolstvom vysokého predstaviteľa CDU, bola pripravenosť vládnej nemeckej strany CDU posilňovať spoluprácu s KDH, najmä v oblasti európskych záležitostí a ekonomickej politiky.

Obaja partneri si vymenili pohľady na aktuálnu situáciu v Európe, ako i vo svojich krajinách. Zdôraznili spoločnú zodpovednosť za budúcnosť Európskej únie a potrebu včasného a konštruktívneho reagovania na skutočné potreby občanov, kde medzi iným zdôraznili nezmieriteľnosť s prejavmi korupcie a bezprávia a formovanie sociálno-trhového hospodárstva a zvyšovanie bezpečnosti svojich krajín.

Predseda KDH Ján Figeľ predstavil politickú stratégiu KDH+, ktorej podstata je posilňovanie a spolupráca KDH s politickými partnermi, odbornými a záujmovými organizáciami a s osobnosťami verejného života s cieľom vytvárania neľavicovej alternatívy pre Slovensko. Nemeckí partneri túto snahu a otvorenosť veľmi oceňujú.

G. Krichbaum prisľúbil aj podporu iniciatíve KDH vytvoriť post osobitného predstaviteľa EÚ pre náboženskú slobodu vo svete. Univerzálna sloboda presvedčenia je základom pre všetky ďalšie občianske slobody a ľudské práva. Konkrétnym výsledkom stretnutia je tiež prísľub zorganizovania návštevy predsedu KDH v Nemecku a taktiež účasť vysokých predstaviteľov CDU na odbornom, zahraničnopolitickom podujatí na Slovensku počas tohto roka.

Viac..  Maďarsko podľa Viktora Orbána nepodporí plán pomoci EÚ Ukrajine

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Ján Figeľ: Solidarita s Gréckom nemôže znamenať škrtanie dlhov

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyjadruje rozhorčenie nad tým, že minister financií Slovenskej republiky Peter Kažimír sa …