Napíš esej a vyhraj výlet do Štrasburgu s europoslancom Štefancom

Future Generation Europe vyhlasuje súťaž o najlepšiu a najoriginálnejšiu esej! Prvé dve miesta získajú možnosť zažiť nezabudnuteľný výlet do EURÓPSKEHO PARLAMENTU v Štrasburgu. Okrem toho sa môžete tešiť na VECNÉ CENY od kníhkupectiev Martinus a Artforum.

11150417_1595977927349824_1778199552197861865_n

Napíš esej na tému: “Ako si predstavujem lídra Európskej únie?” a pošli ju v PDF formáte na e-mail: sutaz@esn.sk. Esejistická súťaž je určená žiakom stredných škôl, podmienkou je odoslanie originálnej eseje s rozsahom maximálne 2 normostrany (minimálne 400 slov).

„Súťaž je pre nás skvelý spôsob rozšíriť si naše portfólio aktivít a tým pádom priniesť mladým ľuďom ešte viac príležitostí rozvinúť svoj potenciál. Tešíme sa na názory a idey mladých perspektívnych ľudí,” vysvetľuje predseda Future Generation Europe Matúš Jarolín.

Ešte stále váhaš, či sa zapojiť? „Ide o jedinečnú príležitosť pre každého mladého človeka – vidieť, čo všetko skrýva Európsky parlament aj samotný Štrasburg. Príjemným bonusom navyše je možnosť precvičiť si angličtinu a spoznať množstvo zaujímavých ľudí,“ podotýka koordinátorka súťaže Jana Kocianová.

Viac..  Europarlament schválil dohodu na dosiahnutí klimatickej neutrality do roku 2050

Zapojiť sa môžeš do 16. mája 2015! Súťaž pre teba pripravil tím Future Generation Europe pod záštitou europoslanca Ivana Štefanca v spolupráci s Európskym Dialógom, Stredoškolskou študentskou úniou Slovenska a Alianciou stredoškolákov ŠTUDENT!

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

Europarlament

EUROPOSLANCI: Kuba si zaslúži zvýšenú pozornosť zo strany Európskej únie aj Slovenska

Súčasná situácia na Kube sa podľa slovenských europoslancov možno javí vzdialená, no zaslúži si pozornosť …