EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Brusel nalieha na členské štáty, aby dávali viac peňazí na rozvojovú pomoc

Brusel nalieha na členské štáty, aby dávali viac peňazí na rozvojovú pomoc

pereira
Europoslanec Pedro Silva Pereira kvituje rozhodnutie europoslancov, aby členské štáty prispievali rozvojovým krajinám viac peňazí. PHOTO © European Union 2015

Europoslanci urgujú členské štáty, aby sa aktívnejšie zapájali do Oficiálnej rozvojovej pomoci (ODA). Niektoré z nich totiž nedodržiavajú stanovené finančné príspevky pre rozvojové krajiny vo výške 0,7% rozpočtu.

Poslanci pripomínajú, že aktivity a snahy Únie nestačia na udržiavanie investičných potrieb v rozvojových krajinách. „Ciele neznamenajú nič, ak nie sú dostatočne financované. Výsledok hlasovania poslancov je znak toho, že táto snemovňa chce vyslať silný politický signál o budúcom realizovaní financovania nového globálneho rozvojového programu na roky 2015 – 2030,“ povedal europoslanec Pedro Silva Pereira.

ODA vyzýva EÚ, aby presadzovala svoje politické vedenie v celom procese definovania rámca udržateľného rozvoja a vyzýva členské štáty, aby sa na financovaní podieľali aktívnejšie. Tie štáty, ktoré vstúpili do EÚ v roku 2004 alebo neskôr, sa zaviazali dodržiavať svoj príspevok ODA vo výške 0,33% z celkového HDP.

Viac..  Eurostat: Každý šiesty Európan si za posledný rok objednal cez internet ubytovanie od súkromných osôb

Uznesenie bolo prijaté 19 hlasmi za a 13 poslancov sa zdržalo hlasovania. Ďalšie podmienky budú predložené na májovej schôdzi v Štrasburgu.

O bed

Odporúčame pozrieť

Rumunsko

Rumunsku sa nepodarilo prijať účinné opatrenia na nápravu rozpočtovej odchýlky

Rada prijala 5. decembra 2017 rozhodnutie, v ktorom sa uvádza, že Rumunsku sa nepodarilo prijať účinné opatrenia …