schulz
Martin Schulz v Osvienčime. PHOTO: European Parliament 2015

Martin Schulz dnes v Osvienčime prehovoril k mladým ľuďom


schulz
Martin Schulz v Osvienčime. PHOTO: European Parliament 2015

“Do tohto ponurého miesta prinášate nádej. Nádej, že spoločne môžeme a aj budeme bojovať proti návratu antisemitizmu, rasizmu, intolerancie a ultranacionalizmu.” Tieto slová dnes na pôde vyhladzovacieho tábora v Osvienčime adresoval predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz mladým ľuďom, ktorí sem prišli v rámci spomienkového podujatia Train of 1000. 1000 mladých ľudí z celej Európy sem pricestovalo špeciálnym vlakom až z Bruselu.

“Prišli sme sem do Osvienčimu spoločne preto, aby sme udržali pri živote spomienky na bolestivú minulosť. Všetky budúce generácie musíme učiť o týchto barbarských zločinoch, ktorých sa dopustila jedna z najrozvinutejších spoločností tej doby,” povedal Martin Schulz počas svojho prejavu.

Nacistický koncentračný tábor v Osvienčime bol založený v roku 1940. O život tu prišlo viac ako 1 100 000 ľudí, čo z neho robí najväčší tábor smrti na svete. Tento rok uplynulo 70 rokov od jeho oslobodenia sovietskymi vojskami.

Viac..  Čerpanie nových eurozdrojov začne až potom, ako Európska komisia schváli Program Slovensko

Europoslanci si tuto výročie pripomenuli v januári. V apríli vyzvali k tomu, aby bol 2. august uznaný ako pamätný deň rómskeho holokaustu.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Auschwitz

Kancelárka Merkel navštívila Auschwitz

OSVIENČIM – Nemecká kancelárka Angela Merkelová navštívila bývalý koncentračný tábor Auschwitz zriadený na území Poľska …