šefčovič
Maroš Šefčovič. PHOTO: © European Union 2014 EP.

Šefčovič na stretnutí G7: Hovoril o energetickej únii a Ukrajine

HAMBURG – Slovákom sa prvýkrát podarilo dostať sa na rokovanie najmocnejších ako plnohodnotný člen. Eurokomisár pre energetiku Európskej únie Maroš Šefčovič hovoril na stretnutí krajín G7 o aktuálnom vývoji energetickej únie a tiež o situácii na Ukrajine.

Únia stále rokuje s Ruskom o dodávkach plynu počas nasledujúcej zimy. Do roku 2020 by sa podľa Šefčoviča mal do Európskej únie dostať aj plyn z Kaspickej oblasti. Na summite sa táto vízia stretla s pozitívnou odozvou.

Energetická únia

Slovenský eurokomisár tiež chce, aby elektrina výrazne zlacnela oproti tomu, koľko za ňu platíme v súčasnosti. Stať by sa tak malo vďaka energetickej únii, ktorú pripravuje.

Šefčovič chce, aby sa elektrina riešila v rámci krajín V4 a teda by sme mohli dostať množstevnú zľavu.

Viac..  Ministerstvo investícií chce aj cez eurofondy urýchliť štart premeny hornej Nitry

“Umožniť krajinám susediacim v jednom regióne, aby mohli oveľa voľnejšie obchodovať s energiou, čo by samozrejme malo viesť k väčšiemu tlaku na trhu. Verím tomu, že aj k nižším cenám energií,” uviedol eurokomisár Šefčovič.

Elektrina by takto mohla zlacnieť až o dvadsať percent.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sefcovic

Maroš Šefčovič dostal štátne vyznamenanie od ukrajinského prezidenta

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pri príležitosti štátneho sviatku nezávislosti Ukrajiny vyznamenal podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča – …