EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Martin Schulz: Taliansko je ovplyvnené migračnými tlakmi
Martin Schulz. PHOTO: © European Parliament 2015

Martin Schulz: Taliansko je ovplyvnené migračnými tlakmi

Pri príležitosti dňa otvorených dverí Európskeho parlamentu a zároveň osláv Dňa Európy sa v Miláne otváral pavilón na výstave EXPO. Pred slávnostným otvorením sa prítomným prihovoril predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz.

“Európska únia je jedinečným a výnimočným spoločenstvom krajín. Sme vďační za prijatie v našom pavilóne na výstave. Otvorenie tohto pavilónu a táto slávnosť nás stavajú na rovnakú úroveň s ostatnými účastníkmi, pretože Európska únia je jedinečným a výnimočným spoločenstvom,” povedal Martin Schulz, pred otvorením pavilónu.

Ďalej pokračoval zásadami a víziami pre budúcnosť: Musíme sa usilovať o lepšiu budúcnosť nielen pre nás v Európe, ale musíme zohľadniť fakt, že žijeme na svetovej dedine. Ovplyvní nás všetko, čo sa stane inde na svete, najmä táto krajina – Taliansko – je ovplyvnená migračnými tlakmi, ktoré spôsobili občianske vojny, hladomory a hospodársky prepad.”

Predseda Parlamentu zdôraznil potrebu zabezpečenia základných ľudských potrieb ako je jedlo, voda či zdravotná starostlivosť, ktoré podľa neho patria medzi rozhodujúce prvky zabezpečujúce mier na svete.

Viac..  V únii pociťuje 39 percent moslimov diskrimináciu

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O vik

Odporúčame pozrieť

Merkel

Zvíťazí opäť Merkel? Nemecké voľby výrazne ovplyvnia aj Slovensko

NEMECKO/SLOVENSKO / Presne o týždeň budú veľmi dôležité voľby s dosahom na celú Európu, teda aj …