Británia chce obmedziť nelegálnu migráciu, čierna práca bude zločinom


LONDÝN – V rámci boja proti nelegálnej migrácii bude britská polícia zabavovať mzdu prisťahovalcom, ktorí sa v krajine zržiavajú bez príslušného povolenia. Informoval o tom denník The Independent, ktorý tvrdí, že to vyplýva z pripravovaného zákona o imigrácii, na ktorom pracuje vláda konzervatívneho premiéra Davida Camerona.

Momentálne hrozí postih najmä firmám, ktoré nelegálnych prisťahovalcov zamestnávajú. Hrozí im pokuta až 20 tisíc libier. Prisťahovalci, ktorí majú povolenie k pobytu, ale nelegálne pracujú, môžu byť odsúdení až na šesť mesiacov vo väzení. V lepšom prípade im hrozí pokuta.

To sa ale netýka tých, ktorí sa do krajiny prisťahovali nezákonne, alebo im povolenie na pobyt vypršalo.

Neatraktívna Británia

Pripravovaný zákon preto predpokladá, že nelegálna práca bude považovaná za kriminálny čin. Cieľom je skomplikovať nelegálny pobyt v Británii. “Cieľom je spraviť z Británie krajinu menej atraktívnu pre nelegálnych pracovníkov,” cituje Camerona The Independent.

Jeho kabinet chce návrh predstaviť budúci týždeň v stredu.

Do Británie sa minulý rok prisťahovalo takmer 300 tisíc ľudí, čo je trikrát viac, ako Cameron pred voľbami v roku 2010 sľuboval.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

Viac..  Miriam Lexmann o rómskom holokauste: Nezabúdajme na tieto hrôzy. Hovorme o nich, iba tak dokážeme, aby sa dejiny neopakovali

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Slovenská republika má aj po brexite záujem o spoluprácu a partnerstvo so Spojeným kráľovstvom

„Slovenská republika má veľký záujem o posilnenie bilaterálnej spolupráce a strategického partnerstva so Spojeným kráľovstvom, …