Euro za týždeň slabšie. O koľko?


“Spoločná mena eurozóny má za sebou nie veľmi úspešný týždeň. V jeho priebehu sa totiž oslabila až o – 3,8 %. V medzimesačnom porovnaní je ale euro stále silnejšie, a to o 2,7 %, no v porovnaní s minulým rokom je slabšie o vyše – 19 %”, uviedol analytický tím Poštovej banky. Pozitívnejší vývoj zaznamenala európska mena voči menám nášho regiónu. Voči českej korune sa posilnila o desatinu percenta na zatváracích 27,435 EURCZK. Ešte o desatinu viac si zaknihovalo euro voči maďarskému forintu. V piatok ukončilo obchodovanie na úrovni 306,96 EURHUF. Najvýraznejšie zisky [1,7 %] si pripísalo voči poľskému zlotému. Do piatka sa posilnilo na zatváracích 4,1086 EURPLN.

Tento týždeň zasadne maďarská MNB V utorok, 26. mája 2015, zasadne ďalšia centrálna banka spomedzi tých, o ktorých vás pravidelne informujeme. O svojej menovej politike bude rozhodovať maďarská centrálna banka [MNB]. Centrálni bankári krajiny pravdepodobne pristúpia k ďalšiemu uvoľneniu svojej menovej politiky a základnú úrokovú sadzbu znížia z aktuálnej úrovne 1,80 % na 1,65 %.

Viac..  Vladimír Bilčík: Srbsko sa stáva centrom pre kremeľské dezinformácie

Ropa Brent medzimesačne drahšia o 3 % Piatkové obchodovanie ukončila ropa Brent na úrovni 65,37 USD za barel. Za týždeň sa tak jej cena znížila o – 2,2 %. Medzimesačne sa jej podarilo pripísať si 3 %, no v medziročnom porovnaní je stále lacnejšia o viac než – 37 %.

Zlato v minulom týždni zlacnelo o – 1,5 % Za týždeň cena zlata poklesla o – 1,5 %. Medzimesačne je drahšie o 1,6 %, no v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je lacnejšie o – 6,7 %.

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska unia

EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Európska únia vo štvrtok uvalila ďalšie sankcie na Rusko, ktoré naďalej pokračuje vo vojenskej agresii …