Putin zvyšuje intenzitu vojenských cvičení


MOSKVA – Kremeľ oznámil plány významne zvýšiť počet letných vojenských cvičení po celom Rusku. Ruskí výsadkári by podľa informácií ministra obrany Sergeja Šoigu mali počas letných mesiacov vykonať viac ako tisíc cvičení. To by predstavovalo nárast o 20 percent v porovnaní s letom 2014.

Počas posledného májového týždňa začal Kremeľ zvyšovať intenzitu vojenských cvičení, do ktorých je zapojených 12 tisíc vojakov, lietadiel a protilietadlových batérií. Niektoré z nich budú aj medzinárodné.

Počas nasledujúcich štyroch mesiacov Rusko taktiež plánuje 40 rozsiahlych cvičení na východe krajiny. Budú zahŕňať taktické, špeciálne a letové operácie, informoval plukovník Aleksandr Gordejev a dodal, že každé tretie cvičenie vojaci vykonajú v neznámom teréne.

Ruskí výsadkári budú podľa Moskovského echa tiež nasadení na cvičenie v Arktíde. Práve toto cvičenie môže byť manifestáciou novej vojenskej doktríny, ktorá označuje ďaleký sever ako jednu z troch oblastí ruského záujmu, píše Business Insider.

Dôkladná príprava

Nárast vojenských cvičení je podľa mnohých snahou Ruska poriadne pripraviť svoje ozbrojené sily na prípadný konflikt a zároveň funguje na odstrašenie agresorov.

Viac..  Európsky semester 2023 na koordináciu hospodárskych politík

“Nie je to len správa, ale príprava na prípadnú konfrontáciu a tiež posolstvo, ktoré ukazuje, že sme tam a pripravení postaviť sa nepriateľovi,” potvrdil obranný analytik Pavel Felgenhauer.

Mnohí si tiež myslia, že Rusko chce len vyviesť z rovnováhy regionálnych oponentov, ako to urobilo po anexii Krymu v marci 2014 prostredníctvom opakovaných vzdušných a námorných provokácií zameraných na susedné krajiny.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Rusko využíva teroristické prostriedky dlhodobo a plánovane

Európsky parlament uznal Rusko za „štát podporujúci terorizmus“ a tiež „štát využívajúci teroristické prostriedky“. Podľa …