Drahá kráľovná Alžbeta II. Britská vláda jej chce znížiť príjem


LONDÝN – Britská panovníčka Alžbeta II. má podľa vlády privysoký príjem, preto si naň chce posvietiť. V roku 2015 sa má príspevok pre kráľovnú zvýšiť o 15 percent vďaka úprave legislatívy z roku 2011. Podľa portálu businnesinsider.com zarobí panovníčka v tomto roku 40 miliónov libier (viac ako 55 miliónov eur).

Príjem britskej kráľovnej Alžbety II. sa určuje aj z výnosov nehnuteľností, ktoré sú vo vlastníctve koruny. Medzi ne patrí známa Regent Street, nákupné centrum Bluewater v Kente či závodisko Ascot v Berkshire.

Vláda pred tromi rokmi uzavrela dohodu s Buckinghamským palácom, že sa kráľovnej nebudú týkať škrty vo verejnom rozpočte. Dohoda taktiež súhlasí s tým, že monarchia dostane 15 percent zo zisku kráľovských nehnuteľností, napísal portál businnesinsider.com.

Nespokojný premiér

Suma, ktorú dostane kráľovná, zároveň nikdy nebude nižšia, ako suma z prechádzajúceho roku.

Viac..  M. Klus: Slovenská republika má aj po brexite záujem o spoluprácu a partnerstvo so Spojeným kráľovstvom

V roku 2012 zarobila kráľovská rodina 31 miliónov libier, v roku 2014 viac ako 36 miliónov libier.

Príjmy kráľovnej narazili na nespokojnosť súčasnej vlády. Kabinet Davida Camerona si myslí, že dostáva príliš veľa.

Buckinghamský palác potvrdil, že jeho financie čaká kontrola. “Kontrola sa uskutoční po apríli 2016, aby sa zabezpečilo, že grant poskytuje zdroje potrebné k podpore kráľovského dvora.”

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Klus: Slovenská republika má aj po brexite záujem o spoluprácu a partnerstvo so Spojeným kráľovstvom

„Slovenská republika má veľký záujem o posilnenie bilaterálnej spolupráce a strategického partnerstva so Spojeným kráľovstvom, …