Putin: Rusko nie je agresívne, len sa bránime

MOSKVA – Ruský prezident Vladimir Putin odmietol, že by Rusko plánovalo napadnúť Severoatlantickú alianciu. Povedal to v rozhovore pre taliansky denník Corriere della Sera a zdôraznil, že také niečo si zdravý človek myslieť nemôže.
“Čo sa týka obáv niektorých krajín z možných agresívnych akcií zo strany Ruska, myslím, že len človek, ktorý nie je zdravý si môže predstaviť, že by Rusko zrazu napadlo NATO,” vyhlásil Putin v rozhovore pre Corriere della Sera.

Obávajú sa toho najmä v bývalých sovietskych pobaltských republikách, ktoré sú v súčasnosti členmi aliancie. Dôvodom je postup Moskvy v ukrajinskej kríze.

Obviňuje Američanov

Ruský prezident v tejto súvislosti obvinil Spojené štáty americké, že na takéto obavy vsádzajú, aby vytvorili obraz nepriateľa a podporili tým svoje ambície na zachovanie vedúceho postavenia vo svete.

Aj konflikt na Ukrajine je podľa neho výsledkom “neprofesionálneho správania” USA.

Viac..  Šestnásť európskych pravicovo-populistických strán sa spojilo, aby sa postavili proti politickému smerovaniu EÚ

“Chcem vám povedať, že od Ruska sa netreba ničoho báť,” vyhlásil Putin. Rusko podľa neho nevedie agresívnu politiku a je len nútené reagovať na existujúce hrozby voči nemu.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

putin

Vladimir Putin vyzýva Rusov na očkovanie

Ruského prezidenta Vladimira Putina zaočkovali proti koronavírusu vakcínou Sputnik V. Prezradil to v telefonickej relácii, …