Domov / ĽUDIA / Záborská: Európsky parlament poprel právo detí poznať svojich rodičov
záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO © European Union 2015 - Source EP

Záborská: Európsky parlament poprel právo detí poznať svojich rodičov

 

Väčšina poslancov Európskeho parlamentu odmietla uznať právo detí na to, aby poznali svojich rodičov. Pri hlasovaní o iniciatívnej správe poslankyne Noichl o stratégii EÚ pre rovnosť medzi ženami a mužmi hlasovalo až 459 poslancov proti tomuto právu, ktoré je zahrnuté aj v čl. 7 Dohovoru OSN o právach dieťaťa.

“Na návrh európskych socialistov sa hlasovalo oddelene o tom, či má v §59 zostať zmienka o práve každého dieťaťa poznať svojich rodičov. Je za tým jasná snaha liberálov a ľavice zjednodušiť náhradné materstvo, teda to, aby dieťa nikdy nepoznalo matku, ktorá ho vynosí a porodí,” uviedla po hlasovaní Anna Záborská.

Slovenská europoslankyňa zároveň upozornila na to, že prijatím správy Noichl si Európsky parlament prisvojuje právomoci členských štátov v oblastiach zdravotníctva či vzdelávania a volá po zavedení práva na potrat ako ľudského práva.

Viac..  Záborská, Škripek: Sme proti hradeniu umelého oplodnenia z verejného poistenia

„Práve vďaka takýmto prejavom bohorovnej ignorancie narastá medzi ľuďmi nedôvera voči Európskej únii. Pretože nie je možné veriť niekomu, kto využije každú príležitosť na to, aby nedodržal dohodnuté pravidlá,“ zdôraznila Záborská.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

spotrebitel

Dvojaká kvalita výrobkov je pre Záborskú a Škripeka neprijateľná

Europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek dnes podporili procedurálny návrh, ktorý by umožnil hlasovať o zákaze predaja …