Dievčatá z tímu ATC 4 Slovakia sa venujú náročnému športu, na ktorý si netrúfajú ani chlapci! PHOTO: Archív ATC 4 Slovakia

Neuveriteľná šou! Mladé Slovenky žnu úspech za úspechom


To, že sú slovenky ženy do voza aj do koča je všeobecne známe. Mladé dievčatá z Kolárova však na svojich bicykloch predvádzajú kúsky, s ktorými majú problémy aj chlapci.

Sálová cyklistika je šport, ktorý nie je na Slovensku veľmi známy. Aktívne sa mu venuje len zopár športovcov. Možno aj preto, že je náročný vo viacerých smeroch. “Je to spojenie viacerých športov – cyklistiky, umenia a akrobacie. Je podobný synchronizovanému plávaniu a krasokorčuľovaniu. V rámci sálovej cyklistiky existuje krasojazda a cyklobal,” vysvetľuje jedna z členiek dievčenského tímu Alica.

Šikovné dievčatá zo Slovenska si na svojich bicykloch už vyjazdili mnoho svetových ocenení. Video z ich vystúpenia nedávno obletelo celý svet! PHOTO: Archív ATC 4 Slovakia
Šikovné dievčatá zo Slovenska si na svojich bicykloch už vyjazdili mnoho svetových ocenení. Video z ich vystúpenia nedávno obletelo celý svet! PHOTO: Archív ATC 4 Slovakia

Alica, Dori, Anikó a Viki majú za sebou už niekoľko medzinárodných vystúpení, ktoré im priniesli chvályhodné úspechy. Vystupujú v tíme pod názvom ATC 4 Slovakia. Na majstrovstvách sveta sa v roku 2011 dokonca umiestnili na 3. mieste! Z majstrovstiev Európy si priniesli niekoľko strieborných umiestnení. 

Sálová cyklistika si vyžaduje dlhé hodiny tréningov. “Čo sa týka náročnosti sálová cyklistika je extrémne náročný šport a nezvyčajný v tom, že natrénovanie jedného prvku trvá niekedy veľmi dlho a úspechy sa dostavia až po rokoch. Je veľmi náročný čo sa týka rovnováhy a taktiež je náročný na výdrž.” dodáva Alica.

Viac..  Nový európsky Bauhaus: podpora aj pre slovenský občiansky projekt

Alica však priznáva, že práve vďaka tomu sú trpezlivejšie a vytrvalé. Šport, ktorému sa venujú, ich podľa jej slov naučil výdrži a vytrvalosti.

Internetom nedávno prebehlo video z vystúpenia dievčat, ktoré zdieľali ľudia po celom svete.


Tím ATC 4 Slovakia

O bed

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Ďuriš Nicholsonová: Nezáujem štátu o jednorodičov vnímam ako fatálne zlyhanie štátu

BRATISLAVA / Europoslankyňa sa angažuje nielen v projekte Rabaka, ktorý pomáha slobodným rodičom. Je aj iniciátorkou …