EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Dobrá správa pre Putina. Európania sú väčšinou zbabelci

Dobrá správa pre Putina. Európania sú väčšinou zbabelci

WASHINGTON – Prieskum agentúry Pew Research Center v ôsmich štátoch ukázal, že obrana členskej krajiny Aliancie pri jej napadnutí Ruskom nemá v Európe jednoznačnú podporu.
NATO má podľa svojich stanov brániť každú členskú krajinu napadnutú agresorom, ale ľuďom vo viacerých štátoch Aliance by sa do vojny za iných nechcelo. Zmienený záver vyplýva z výskumu inštitútu Pew Research Center.

Základná a z pohľadu strednej a východnej Európy zrejme najdôležitejšia otázka znela:

Mala by naša krajina ísť na pomoc členovi NATO napadnutému susedným Ruskom?

Screen Shot 2015-06-13 at 22.00.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najväčšie odhodlanie vyslať vojakov preukázali obyvatelia USA a Kanady. Tiež v Británii a Poľsku prevažovali zástancovia kolektívnej obrany, podľa zásady, že útok na jedného člena NATO je útokom na všetkých členov.

Spojenca opustia

Španieli sa rozdelili približne na polovicu, kým väčšina obyvateľov Nemecka, Francúzska a Talianska by spojenca opustila.

Viac..  Mladí prekladatelia preverili svoje schopnosti v súťaži Európskej komisie

Agentúra DPA si na základe priekumu všíma klesajúce kladné hodnotenie NATO medzi Nemcami. Zatiaľ čo v roku 2009 ich malo na Alianciu pozitívny názor ešte 73 percent, teraz je to už len 55 percent.

Už skôr existovali pochybnosti o tom, či by Lotyšsku a Estónsku Aliancia pomohla, keby sa na ne Rusko zaútočilo. Ruský prezident Vladimír Putin na začiatku týždňa poprel, že by rozmýšľal nad napadnutím krajín NATO. Ak si to vraj  niekto myslí, musí to byť chorý človek.

Minulý rok sa ale nechal počuť, že ak bude chcieť, jeho vojsko obsadí za niekoľko dní Talin, Rigu, Varšavu alebo Bukurešť, píše portál businessinsider.com.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Odporúčame pozrieť

Srbsko

Srbi musia uznať Kosovo, aby mohli byť členmi Európskej únie

PRIŠTINA / Aby sa Srbsko mohlo pripojiť ku krajinám Európskej únie, musí prijať nezávislosť Kosova, vyhlásil …

  • Jozef

    Zlá správa pre EUropanov,väčšina tých čo sedia v Bruseli a vo vládach členských štátov EUropskej Múmie sú totálni idioti:)))))

    • Lubomir Bukovic

      to mas pravdu! Nebude totym ze v EU zozbierali zbrane a spravili z nich ludi bez guli?!?