Euro voči doláru aj uplynulý týždeň so ziskom


“Spoločná mena eurozóny si aj v uplynulom týždni pripísala voči americkému doláru zisky. Aj keď len mierne. V priebehu týždňa si pripísala 0,8 %. Medzimesačne je tak silnejšia o 1,8 %, no v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka stále výrazne stráca, a to viac ako – 16 %”, uviedol analytický tím Poštovej banky. Uplynulý týždeň zaknihovalo euro zisky aj voči dvom menám nášho regiónu. Voči maďarskému forintu si pripísalo 0,3 % a voči poľskému zlotému 0,8 %. Piatok tak uzatváralo na úrovni 313,09 EURHUF, resp. 4,1796 EURPLN. Stratu naša mena zaznamenala voči českej korune, voči ktorej sa v 25. týždni tohto roka mierne znehodnotila, a to o dve desatiny percenta.

Tento týždeň zasadne maďarská a česká centrálna banka

Tento týždeň sa uskutoční zasadnutie dvoch centrálnych bánk spomedzi tých, o ktorých vás pravidelne informujeme. V utorok, 23. júna 2015, zasadne maďarská centrálna banka [MNB] a vo štvrtok, 25. júna 2015, zasadne česká ČNB. V prípade maďarskej MNB očakávame, že by mohlo dôjsť k ďalšiemu uvoľneniu menovej politiky a kľúčová úroková sadzba by tak mohla klesnúť z aktuálnej úrovne 1,65 % na nových 1,50 %. V prípade českej centrálnej banky neočakávame žiadne prekvapenie. Centrálni bankári krajiny zrejme ponechajú sadzby aj naďalej na rekordne nízkej úrovni 0,05 %.

Viac..  EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Ropa Brent minulý týždeň lacnejšia o – 2,5 %

Piatkové obchodovanie ukončila ropa Brent na úrovni 63,02 USD za barel. Za týždeň sa jej cena znížila o – 2,5 %. Podobne [o – 2,4 %] je lacnejšia aj v medzimesačnom porovnaní. Oveľa výraznejšiu zmenu [o zhruba – 42 %] možno badať v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

 

Zlato v priebehu uplynulého týždňa opäť zdraželo

Zlato uplynulý týždeň zdraželo o 1,6 % na piatkových 1 200,27 USD za trójsku uncu. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom stratilo na svojej hodnote – 0,6 %. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka je ale lacnejšie až o – 9,1 %

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska unia

EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Európska únia vo štvrtok uvalila ďalšie sankcie na Rusko, ktoré naďalej pokračuje vo vojenskej agresii …