Domov / ĽUDIA / Z Ukrajiny vyhostili Slovákov, pre podporu terorizmu

Z Ukrajiny vyhostili Slovákov, pre podporu terorizmu

ĽVOV – Z Ukrajiny vyhostili troch Slovákov. A to pre údajnú protištátnu činnosť a terorizmus. Informáciu podľa portálu aktuality.sk potvrdilo aj naše ministerstvo zahraničných vecí. Slováci pôsobili ako súčasť miestnej ortodoxnej gréckokatolíckej cirkvi.

Vodcovia organizácie, ktorí boli cudzinci, šírili podľa ukrajinských zdrojov “separatistický obsah a podnecovali k náboženskej neznášanlivosti k iným vieram,” píšu aktuality.sk.

Pod dohľadom tajnej služby

Jednou z aktivít zoskupenia malo byť aj verbovanie cudzích vojakov do separatistických armád, ktoré bojujú za osamostatnenie východu Ukrajiny.

“Títo cudzinci schvaľovali tzv. teroristické aktivity samozvaných separatistických republík a pokúšali sa vykonávať protiukrajinskú propagandu,” uvádza podľa portálu ukrajinská tajná služba SBU.

Diplomacia: všetko monitorujeme

Troch zadržaných Slovákov vyhostili z krajiny a dostali zákaz vstupu na Ukrajinu. Ďalší dvaja zadržaní cudzinci nemali cestovné pasy.

Viac..  Košice sa chcú uchádzať o titul Európske hlavné zelené mesto v roku 2023

“Záležitosťou sa zaoberajú ukrajinské administratívne orgány. Náš Generálny konzulát v Užhorode vývoj monitoruje,” povedal riaditeľ tlačového odboru ministerstva zahraničných vecí Peter Susko.

Ministerstvo však podľa aktuality.sk nemá vedomosti o súvislostiach medzi deportovanými a separatistami bojujúcimi na východe Ukrajiny.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

falsovanie

Falšovanie a pirátstvo spôsobí ročne na Slovensku straty takmer 460 miliónov eur

Falšovanie a pirátstvo spôsobí ročne na Slovensku škody v objeme stoviek miliónov eur. Podľa údajov …