VIDEO: Nie je gesto ako gesto. Aj zdvihnutý palec dokáže uraziť!

Máme tu leto a mnohí z nás sa chystajú cestovať. Používanie rôznych jazykov je jasná vec, ako však viete narábať s gestami? Za hranicami nás totiž môžu niekedy dostať do poriadnej kaše!

To, že prikývnutie a krútenie hlavou na znak súhlasu a nesúhlasu platí v niektorých krajinách opačne, sme počuli asi všetci. Čo ale znamenajú ostatné gestá? U nás a v mnohých európskych krajinách ich používame so samozrejmosťou, ale v iných štátoch nimi dokážete uraziť. Niektoré dokonca môžu byť veľmi vulgárne.

Pozor si treba dávať na zdvihnutý palec, peace znak, znak OK alebo prekrížené prsty. Problém môže dokonca spôsobiť aj obyčajné zdvihnutie dlane na znak “stop”! Majte sa na pozore v krajinách ako Brazília, Grécko, Veľká Británia, Taliansko či východné krajiny.

Viac..  EN pre mladých: Zúčastni sa debaty, kde TY môžeš klásť otázky politikom! Pošli nám video, v ktorom prezradíš, v čom vidíš význam EÚ

Pozrite si, čo presne môžu gestá v jednotlivých krajinách znamenať:

ZDROJ: YouTube/ Revision3

O tib

Avatar

Odporúčame pozrieť

EU, ludia

Rezort zahraničia zverejnil cestovné odporúčanie pre všetky krajiny

Cestovné odporúčanie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky je vydané v súlade s …