Euro voči doláru minulý týždeň stratilo


“Spoločná mena eurozóny si v uplynulom týždni zaknihovala voči americkému doláru straty. V priebehu týždňa si zo svojej hodnoty odpísala – 1,6 %. Medzimesačne je ale stále silnejšia, a to o 2,7 %, no v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka naďalej výrazne stráca, a to – 18 %,” uviedol analytický tím Poštovej banky. Uplynulý týždeň si euro zaknihovalo straty aj voči všetkým menám nášho regiónu. Aj keď voči českej korune len nepatrné, na úrovni – 0,03 %. Piatkové obchodovanie tak ukončilo na úrovni 27,241 EURCZK. Voči poľskému zlotému si odpísalo – 0,13 % a voči maďarskému forintu – 0,29 %. Piatok tak naša mena uzatvárala na úrovni 4,1743 EURPLN, resp. 312,18 EURHUF.

Maďarská centrálna banka opäť uvoľnila menovú politiku

Tento týždeň zasadli dve centrálne banky spomedzi tých, o ktorých vás pravidelne informujeme. V utorok, 23. júna 2015, zasadla maďarská centrálna banka [MNB] a vo štvrtok, 25. júna 2015, česká ČNB. V prípade maďarskej MNB došlo podľa očakávaní k ďalšiemu uvoľneniu menovej politiky a kľúčová úroková sadzba sa tak aktuálne nachádza na novom rekordnom minime 1,50 %. V prípade českej centrálnej banky, v súlade s očakávaniami, nedošlo k žiadnemu prekvapeniu. Centrálni bankári krajiny rozhodli, že budú aj naďalej uplatňovať politiku slabej koruny a sadzby ponechali na rekordne nízkej úrovni 0,05 %.

Viac..  EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Ropa Brent minulý týždeň drahšia o 0,4 %

Piatkové obchodovanie ukončila ropa Brent na úrovni 63,26 USD za barel. Za týždeň sa jej cena zvýšila o 0,4 %. V medzimesačnom porovnaní je ale lacnejšia, a to – 1,6 %. Oveľa výraznejšiu zmenu, o viac ako – 41 %, možno badať v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Zlato v priebehu uplynulého týždňa zlacnelo o – 2 %

Zlato uplynulý týždeň zlacnelo o – 2 % na piatkových 1 175,55 USD za trójsku uncu. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom stratilo na svojej hodnote – 1 %. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka je ale lacnejšie až o – 10,7 %.

 

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska unia

EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Európska únia vo štvrtok uvalila ďalšie sankcie na Rusko, ktoré naďalej pokračuje vo vojenskej agresii …