Ivan Štefanec
Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

Ivan Štefanec: Fotografovanie pamiatok sa nemôže trestať


Slovenský europoslanec Ivan Štefanec (Európska ľudová strana) medzi prvými podpísal pozmeňovací návrh k Smernici Európskeho parlamentu o autorských právach. Smernica vyvolala protesty proti spornej formulácii, ktorá zakazuje fotografovanie stavieb.

„Dodatok prijatý Právnym výborom Európskeho parlamentu vzbudil okamžite vášne, napriek tomu, že vôbec nie je isté, či by mal skutočne také právne účinky, akých sa časť verejnosti obáva. Európska legislatíva by však mala byť čo najzrozumiteľnejšia a zároveň by mala reflektovať potreby súčasnej spoločnosti. Tá sa čoraz viac posúva k voľnému toku dát. Preto sme sa spolu s kolegami rozhodli iniciovať prijatie jasnej formulácie, ktorá by vylučovala akékoľvek pochybnosti,“ vysvetlil Štefanec.

Text pozmeňujúceho návrhu znie: „Uznáva sa právo používať fotografie, videozáznamy a ďalšie druhy obrazového záznamu objektov, ktoré sú permanentne umiestnené na verejných priestranstvách.“

Štefanec očakáva v tejto veci širokú zhodu medzi europoslancami. O návrhu sa bude hlasovať na Plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu na budúci týždeň.

Viac..  Ivan Štefanec: Nemôžeme spochybňovať základné hodnoty EÚ ako to robí napríklad aj Poľsko

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec o boji voči detskej práci: Vždy je dôležité nielen čo vyrábame, ale aj ako to vyrábame

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …