EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Jana Žitňanská zložila skúšku: Pozrite si ako ovláda posunkový jazyk
žitňanská

Jana Žitňanská zložila skúšku: Pozrite si ako ovláda posunkový jazyk

Poslankyňa Európskeho parlamentu Jana Žitňanská (Nova) má dôvod na radosť; po roku štúdia slovenského posunkového jazyka sa jej podarilo úspešne ukončiť prvý modul a zložiť skúšky.  

“Keď sa do nášho občianského združenia, ktoré už 7 rokov organizuje kurzy slovenského posunkoveho jazyka, prihlásila politička Jana Žitňanská s úmyslom naučiť sa slovenský posunkovy jazyk, boli sme milo prekvapení. V priebehu výučby sa veľmi snažila a dobre pochopila veci o posunkovom jazyku a dokonca dobre vnímala priestor, kde a ako správne posunkovať,” uviedol Michal Hefty, lektor slovenského posunkového jazyka a riaditeľ občianského združenia Myslím – centrum kultúry Nepočujúcich. Ako dodal, naučiť sa posunky a mimiku je náročné.

žitňanská
Europoslankyňa Jana Žitňanská po zložení skúšky

To potvrdila aj Jana Žitňanská. “Tak ako v hovorenom jazyku platí, že malé zvukové nuansy môžu znamenať úplne odlišné veci, v posunkovom jazyku mierne odlišné gestá či výraz v tvári majú diametrálne odlišné významy.”

Napriek náročnosti štúdia Jana Žitňanská odporúča každému, kto má chuť učiť sa nové veci, pustiť sa do štúdia tohto jazyka. “Keď sa učíte tento jazyk, spoznávate aj novú kultúru, rozširujete svoje možnosti dorozumieť sa, a to je výborná vec,” dodala politička, ktorá v štúdiu posunkového jazyka plánuje pokračovať.

 

Viac..  Ján Figeľ: Za spravodlivé Slovensko

VIDEO: Europoslankyňa Jana Žitňanská počas skladania skúšky posunkovej reči v slovenskom jazyku.

O red

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Jana Žitňanská: Brexit bez dohody by nebol v nikoho záujme

Európania zostanú jednotní a práva občanov EÚ zostávajú prioritou, zdôraznili poslanci počas stredajšej rozpravy k …