Domov / EKONOMIKA / Cieľom Únie kapitálových trhov v EÚ je zníženie závislosti od bánk

Cieľom Únie kapitálových trhov v EÚ je zníženie závislosti od bánk

V súvislosti so zlepšovaním ekonomickej situácie v Európskej Únii hlasovali poslanci Európskeho parlamentu o návrhu lepšieho prístupu k financiám pre malé a stredne veľké podniky. Takéto zlepšenie by totiž malo reálne stimulovať ekonomický rast. Problém vo financovaní malých a stredných podnikov spočíva najmä v tom, že banky vidia investície do nich ako rizikové. Cieľom projektu Únie kapitálových trhov je preto zníženie závislosti od bánk.

Jonathan Hill, súčasný komisár pre finančné služby prehlásil: „ Mojou výzvou je sprístupniť investície vo firmách a infraštruktúre Európy v dlhodobom rámci. Preto musíme vybudovať jednotný trh s kapitálom, teda úniu kapitálových trhov. „

Roberto Gualtieri, člen progresívnej aliancie socialistov a demokratov si myslí, že je v EÚ finančných zdrojov dostatok, avšak malým a stredným podnikom sa z nich nedostáva. Práve toto sa poľa jeho slov budú poslanci usilovať zmeniť tak, aby sa jednotný kapitálový trh stal nástrojom podpory malých a stredných podnikov. Únia kapitálových trhov by sa tak mohla stať skutočnosťou už v roku 2018, či a ako bude fungovať však zatiaľ ostáva otázne.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä brexit a rovnaké platy pre ženy

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O dom

Avatar

Odporúčame pozrieť

Charles Michel

Európsky parlament nesúhlasí s návrhom dlhodobého rozpočtu predsedu Európskej rady

Vyjednávací tím EP pred mimoriadnym summitom lídrov krajín EÚ 20. februára vyjadril svoj nesúhlas s návrhom …