Na plenárnom zasadnutí sa riešila grécka kríza, odstúpenie Yanisa Varoufakisa a smskovanie predsedu Komisie. PHOTO: © European Union 2015

Juncker si počas zasadnutia v Bruseli smskoval s gréckym premiérom

Na zasadnutí mali poslanci primárne riešiť polročné predsedníctvo Lotyšska. Zvrhlo sa to však na rozpravu o gréckej kríze, Jean Claude Juncker smskoval.

Niektorí poslanci voči nekorektnému správaniu sa predsedu Európskej komisie vystúpili a kritizovali ho. “Posielame si správy s gréckym premiérom. Robím len svoju prácu,” reagoval na kritiku Juncker.

Politici mali na zasadnutí prerokovať a zhodnotiť polročné predsedníctvo Lotyšska. Citlivá a horúca situácia, ktorú vygradovalo referendum, však odvracalo smer debaty. Do debaty výrazne zasiahlo aj rozhodnutie gréckeho ministra financií Yanisa Varoufakisa, že odstupuje z funkcie. “Je to dobrá správa, lebo ak si myslíte, že môžete viesť rokovania s veriteľmi, ktorých ste nazvali teroristami, takéto vyhlásenie je veľmi ťažko stráviteľné,” reagoval na jeho počin europoslanec Gianni Pittella.

Viac..  Lexmann: Po úniku osobných dát zostalo ticho, chrániť občanov je povinnosť

K situácii okolo Grécka sa vyjadril aj Juncker. “Chcem zabrániť odchodu Grécka z eurozóny. Som proti nemu. Na rade je však grécka vláda, ktorá musí v Bruseli vysvetliť, ako sa chce dostať z tejto nešťastnej situácie. Skutočne ľutujem, že grécka delegácia odišla od rokovacieho stola. V Európe sa to takto nerobí.”

Viac sa dozviete v priloženom videu: 

 

 

O bed

Avatar

Odporúčame pozrieť

leyen,sassoli

Bruselský samit – deň 2: Podľa Matoviča sa rokovania rysujú pre Slovensko dobrým smerom. Michel navrhuje presun 50 mld. eur

Brusel/ Od piatka prebieha v Bruseli samit lídrov európskej dvadsaťsedmičky. Predseda Európskej rady Charles Michel …