Euro voči doláru stratilo aj minulý týždeň. Pol percenta


“Spoločná mena eurozóny si v uplynulom týždni zaknihovala voči americkému doláru stratu. V priebehu týždňa si zo svojej hodnoty odpísala – 0,5 %. Slabšia je aj v medzimesačnom porovnaní, a to o – 1,4 %. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka naďalej výrazne stráca, a to až viac ako – 18 %,” uviedol analytický tím Poštovej banky. Z mien nášho regiónu zaknihovalo uplynulý týždeň euro straty len voči českej korune. V priebehu týždňa si voči „kačke“ odpísalo rovné pol percento a piatok ukončilo na úrovni 27,104 EURCZK. Zisk na úrovni 0,4 % si naša mena pripísala voči poľskému zlotému a piatkové obchodovanie tak ukončila na hladine 4,1917 EURPLN. Osem desatín percenta si pripísala voči maďarskému forintu a uplynulý týždeň uzatvárala na úrovni 314,57 EURHUF.

Tento týždeň zasadá poľská aj anglická centrálna banka

Tento týždeň zasadajú dve centrálne banky, o ktorých vás pravidelne informujeme. V stredu, 8. júla 2015, zasadá poľská NBP, ktorá podľa všetkého potvrdí sadzbu na aktuálnej úrovni 1,50 %. Potvrdenie základnej úrokovej sadzby na aktuálnej úrovni, 0,50 %, očakávame aj v prípade anglickej BoE, ktorá zasadne vo štvrtok, 9. júla 2015

Ropa Brent minulý týždeň zlacnela až o – 4,7 %

Viac..  EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Piatkové obchodovanie ukončila ropa Brent na úrovni 60,32 USD za barel, a teda až o – 2,8 % lacnejšia, keďže rastúci počet ropných vrtov v USA vyvolal ďalšie obavy z globálneho prebytku ponuky. Za týždeň sa jej cena znížila až o – 4,7 %. V medzimesačnom porovnaní je lacnejšia ešte výraznejšie, a to – 6,5 %. Oveľa výraznejšiu zmenu, o – 43,5 %, možno badať v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Zlato minulý týždeň lacnejšie o – 0,6 %

Zlato uplynulý týždeň zlacnelo o – 0,6 % na piatkových 1 168,48 USD za trójsku uncu. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom stratilo na svojej hodnote – 1,4 %. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka je ale lacnejšie až o – 11,5 %.

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

europska unia

EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie za inváziu na Ukrajinu

Európska únia vo štvrtok uvalila ďalšie sankcie na Rusko, ktoré naďalej pokračuje vo vojenskej agresii …