EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Europoslanec Ivan Štefanec je novou posilou v KDH Plus
štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: redakcia/KDH.

Europoslanec Ivan Štefanec je novou posilou v KDH Plus

Ján Figeľ: Príchod Ivana Štefanca posilní ekonomický tím KDH

Slovenská kresťanská demokracia bola vždy motorom pozitívnych zmien, mala odvahu a invenciu prinášať nové riešenia a nové myšlienky a ľudí. No vždy pamätala na hodnoty, ktoré sú univerzálne platné a robia z nás súčasť Európy.

Naša politika aj dnes potrebuje ľudí, ktorí sú vo svojej oblasti odborníkmi a k svojmu poslaniu pristupujú zodpovedne, bez demagógie a populizmu. To tím na cestu k TVORIVÉMU A VYSPELÉMU SLOVENSKU.

Stratégia KDH+ má ambíciu spájať takéto osobnosti. V rámci jej politického nástroja – PLATFORMY PLUS sa pridali ku Hnutiu už viacerí poslanci NR SR z iných strán.Dnes sa k nám pridáva aj poslanec EP, bývalý podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec. Bol poslancom NR SR a splnomocnencom vlády pre zavedenie eura na Slovensku. Cením si jeho rozhodnutie, skúsenosti a odhodlanie. Vítam ho v KDH+.

KDH+ funguje a rastie! Hnutie sa tak potvrdzuje aj pri chlebových témach ako kreatívna, konštruktívna a akcieschopná sila. Práve preto sa k nám pridávajú skúsení politici, odborníci, živnostníci a podnikatelia.

Kresťanských demokratov tak v EP budú zo Slovenska odteraz reprezentovať tri osobnosti – Anna Záborská, Miroslav Mikolášik a Ivan Štefanec. (KDH získalo v eurovoľbách pred rokom 13,2 % hlasov; tretí mandát hnutiu len tesne ušiel.)

Ivan Štefanec bude pôsobiť v rámci poslaneckej skupiny KDH vo frakcii EĽS. Ivan Štefanec posilní ekonomický tím a hospodársku kompetentnosť KDH. Európska ľudová strana sa hlási k hodnotám slobody, ľudskej dôstojnosti, solidarity, spravodlivosti a sociálneho trhového hospodárstva. Z tohto prostredia vyšli osobnosti, ktoré pohli svoje krajiny aj Európu dopredu – Robert Schuman, Konrad Adenauer, Jean Monnet a ďalší.

Viac..  Ivan Štefanec: Keď sa koalícia nevie dohodnúť na základných hodnotách, tak nech radšej skončí

Ivan Štefanec sa dlhodobo venuje ľuďom, ktorí sú pilierom národnej aj európskej ekonomiky. Napriek tomu sa na nich často zabúda. Až 99  % všetkých podnikov v Európskej únii sú z kategórie malé a stredné. Mnoho z nich svojou štruktúrou rodinné. Rodinné podniky neplnia len hospodársku, ale aj sociálnu funkciu. Sú zdrojom príjmu, ale aj ochrany a plnia aj úlohu výchovy nových generácií k zodpovednému nakladaniu s majetkom. Súčasná slovenská vláda týmto ľuďom nielenže život neuľahčuje, ale hádže im pod nohy aj rôzne nezmyselné prekážky v podobe zvyšovania administratívy a odvodov. Trend v Európskej únii je presne opačný. Rozumná podpora podnikania je základom pre rast zamestnanosti a ekonomiky. To je programová priorita KDH. Preto sme zásadne obhajovali spravodlivosť v kauze Váhostav proti záujmom dvojice Široký – Fico. Preto sme vytvorili post OMBUDSMANA PRE ŽIVNOSTNÍKOV A PODNIKATEĽOV.

Spolupráca KDH s Ivanom Štefancom bude zameraná hlavne na účinnú podporu malých a stredných podnikov, rast zamestnanosti, stabilitu európskej meny, efektívne využitie eurofondov. Návrhy zo Slovenska môže predkladať na pôde Európskeho parlamentu;  a naopak, na Slovensko bude prinášať skúsenosti z krajín, ktoré malému a strednému podnikaniu vytvárajú zdravé prostredie.

Správa je publikovaná v originálnom znení tlačového oddelenia KDH, bez redakčnej úpravy

 

O red

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec o miliardovej pomoci pre Ukrajinu: Podmienkou je vytvorenie protikorupčného súdu

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU http://bit.ly/videoblogy Zdieľaj článok na Facebooku Viac..  Ivan Štefanec: …