štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Fotografovanie budov a pamiatok bude naďalej slobodné

Európsky parlament odstránil sporný dodatok zo Smernice o autorských právach, ktorý vyvolal diskusiu o tom, či je možné slobodne zhotovovať a šíriť fotografie a videozáznamy budov a pamiatok bez súhlasu majiteľa, alebo autora.

Za jeho odstránenie hlasoval aj slovenský europoslanec Ivan Štefanec (Európska ľudová stran). Štefanec sa ako člen Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa angažuje v oblasti digitalizácie a digitálnych práv.

„Som rád, že sa nám podarilo zo Smernice odstrániť rozporuplnú formuláciu. Verejnosť ju interpretovala tak, že na každú dovolenkovú fotografiu, ktorá bude umiestnená na sociálnych sieťach, či blogoch, bude potrebné získať súhlas od majiteľov, či autorov stavieb, ktoré sú na nej zachytené.  Cieľom činnosti Európskeho parlamentu nie je brániť rozvoju nových komunikačných technológií a šíreniu informácií, ale naopak ich uľahčovať a hľadať kompromis s nutnosťou ochraňovať autorské práva “ povedal Štefanec.

Viac..  Vyhlásenie Ivana Štefanca: Ľubomír Vážny musí za svoju činnosť niesť zodpovednosť

Podľa slovenského europoslanca je úprava tiež dôkazom toho, že Európsky parlament flexibilne reaguje na požiadavky a pripomienky občanov.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Reakcie slovenských europoslancov na Správu o stave Únie

Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyen predniesla v stredu dopoludnia na pôde Európskeho parlamentu …