Alexis Tsipras a Martin Schulz. PHOTO: © European Union 2015

Martin Schulz komentuje grécke NIE


Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz reagoval na grécke referendum, ktoré sa konalo v nedeľu a ktorého výsledok očakávala celá Európska únia. Gréci v ňom rozhodovali o prijatí, respektíve neprijatí dohody, ktorú Únia Grécku navrhovala.

“Z referenda zaznelo väčšinové zásadné ´nie´, musíme rešpektovať prianie gréckeho ľudu. V Grécku sa väčšina vyjadrila jasne. Premiér Tsipras prisľúbil gréckemu ľudu, že pri prevahe ´nie´ sa zlepší pozícia Grécka pri prerokovaní dohody, čo nie je v mojich očiach pravdivé,” povedal predseda parlamentu Schulz.

V súčasnosti je pozícia Grécka v Európe nejasná. Niektorí sa prikláňajú na stranu takzvanému grexitu, zatiaľ čo iní si myslia, že je potrebné Grécko v Únii za každú cenu udržať.Grécka vláda teraz musí pripraviť návrhy, ktoré presvedčia 18 ostatných členských štátov eurozóny a bruselské inštitúcie, že je potrebné, možné a dokonca aj účinné prerokovať dohodu,” pokračuje Schulz.

Viac..  Španielsko plne podporuje integráciu západného Balkánu do EÚ, povedal premiér Sánchez

“Okamžite je potrebný humanitárny program, dúfam, že grécka vláda v najbližších dňoch prednesie zmysluplné a konštruktívne návrhy, ktoré umožnia prerokovanie dohody. Ak sa tak nestane, čakajú nás ešte dramatickejšie časy,” predniesol svoje očakávania.

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

MZV upozorňuje: Aj v dovolenkármi obľúbenom Grécku už stúpa počet nakazených na COVID-19

Počet nakazených novým koronavírusom stúpa aj v Grécku, kam často mieria i Slováci. Denne tam …