štefanec
Ivan Štefanec, europoslanec. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Európska komisia sa bude cyklistikou zaoberať komplexne

Európsky parlament schválil oficiálne začlenenie think-tanku EU Roadmap for Cycling do pracovného programu Európskej komisie na nasledujúci polrok.

Podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (Európska ľudová strana) je tento krok potvrdením toho, že Európska únia venuje cyklistike stále väčšiu pozornosť.

„EU Roadmap for Cycling je iniciatíva, ktorá prišla zdola, od samotných cyklistov združených v Európskej cyklistickej federácii. Jej prvotným cieľom je zastrešiť a koordinovať rôzne oblasti, ktorých sa cyklistika dotýka, napríklad dopravu, životné prostredie, turizmus, regionálny rozvoj a ďalšie. Spracováva návrh a odporúčania, ako komplexne zlepšiť podmienky pre cyklodopravu v EÚ. Som rád, že Európsky parlament uznal dôležitosť takejto platformy a zaviazal Európsku komisiu venovať počas luxemburského predsedníctva celý jeden pracovný deň (7. október 2015) len cyklistike,“ približuje Štefanec.

Ivan Štefanec je dlhoročným cyklistickým nadšencom. Po svojom zvolení do Európskeho parlamentu splnil svoj predvolebný sľub a prešiel na bicykli celú trasu z Bratislavy do Bruselu. Tento rok začal tradíciu každoročných cyklotúr po slovenských regiónoch počas ktorých v spolupráci so samosprávami osádza cyklostojany.    

Viac..  Ivan Štefanec: Aj pre financovanie Fondu obnovy sú dôležité vlastné zdroje

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

stefanec

Ivan Štefanec: Vítam návrh komisie na zrušenie DPH na ochranné pomôcky

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta návrh Európskej …