Odveta Rusov za sankcie. Nechcú holandské kvety


BRUSEL/MOSKVA – Rusi plánujú zakázať dovoz tulipánov z Holandska. Mnohí si myslia, že ide o odvetu pre pokračujúce sankcie Bruselu voči Moskve. Rusi ale oficiálne hovoria o tom, že sú holandské kvety nekvalitné.Po zákaze dovozu jabĺk, mliečnych výrobkov sa teraz hovorí o vojne kvetov. Podľa oficiálnych vyjadrení ruských orgánov totiž holandské kvety obsahujú škodcov a ohrozujú tak ruské hospodárstvo. Len v minulom roku doviezli Rusi z Holandska kvety za 220 miliónov dolárov.“Či sa jedná o takzvané nekvalitné mäso z Poľska, alebo nekvalitnú zeleninu z niektorých krajín, alebo nekvalitné ovocia z Poľska, tak tentokrát sú to nekvalitné tulipány z Holandska. Je to jednoducho politická hra určená pre domáceho voliča,” myslí si bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

Nechcú európske potraviny

Nejde len o kvety. Rusi uvažujú, že zakážu dovoz aj európskej čokolády. Povedal to hovorca úradu pre dozor nad kvalitou potravín Alexej Alexejenko pre denník Gazeta.

“Nepôjde tak len o zákaz dovozu čokolády, ale aj kvetín. Máme mnoho
ponúk na dovoz kvetov z Latinskej Ameriky,”
vyhlásil.

Podobné sankcie ale zasiahli množstvo výrobných fabrík v EÚ. Protiruské sankcie sú v súčasnosti platné do konca januára budúceho roka. Podľa odborníkov sa tak dovtedy ešte môže sortiment zakázaných výrobkov rozšíriť.

Viac..  Nová smernica o cezhraničných sporoch v otázkach rodičovských práv nadobudla účinnosť

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Trump

Trump podpíše zákon o nových protiruských sankciách

WASHINGTON / Americký prezident Donald Trump podpíše zákon, ktorý uvaľuje nové sankcie voči Rusku. Informoval …