Do EÚ budú môcť lietať aj spoločnosti z tretích krajín

Certifikáty, ktoré Komisia schválila leteckým spoločnostiam tretieho sveta budú platné v celej EÚ.

Do roku 2016 budú musieť mať všetky letecké spoločnosti z krajín mimo EÚ, ktoré chcú lietať do EÚ, takéto povolenie. To potvrdzuje ich súlad s medzinárodnými bezpečnostnými normami. Cieľom tohto nového režimu je dvojaký: znižovanie byrokracie tým, že nahradí súčasný labyrint vnútroštátnych povolení jediným dokumentom a zachovanie vysokej úrovne bezpečnosti letectva v Európe. 

“Nový režim Bezpečnostného povolenia má jasnú európsku pridanú hodnotu. Zabezpečí, aby prevádzkovatelia tretích krajín lietajúce do Európy zodpovedali najvyššie bezpečnostné štandardy, porovnateľné s tými, ktoré EÚ vyžaduje od európskych dopravcov. “One-stop-shop” prístup znamená zníženie byrokracie a zníženie administratívnych nákladov pre letecké spoločnosti,” hovorí eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová.

Viac..  Koronavírus: EÚ poskytne členským štátom finančnú pomoc, aby mohli svojich občanov bezpečne dopraviť domov

Tento nový systém ďalej zvyšuje bezpečnostné normy, ktoré cestujúci očakávajú. Celkom 700 zahraničným leteckým dopravcom z viac než 100 krajín sa povolí lietať v Európskej únii.

O bed

Avatar

Odporúčame pozrieť

Nicholsonova

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová víta odporúčania EK pre cezhraničných pracovníkov

Európska komisia dnes zareagovala na množiace sa komplikácie a vydala pre členské štáty odporúčania, ako postupovať v prípade 1,5 milióna cezhraničných a prihraničných pracovníkov v EÚ …