miloš zeman
Miloš Zeman, český prezident. PHOTO: © European Union 2014 - EP.

Český prezident Zeman migrantom: Nik vás nepozval


PRAHA – Český prezident Miloš Zeman prostredníctvom rozhovoru pre server Blesk.cz odkázal utečencom na českom území, že ich do Česka nikto nepozýval. Utečenci podľa neho musia rešpektovať pravidlá tejto krajiny, citoval z rozhovoru spravodajský server Novinky.cz.

Zeman utečencov vyzval, že ak sa im to nepáči, nech bežia preč. Dodal, že týmto ľuďom najlepšie pomôžeme na ich území. Prezident tým podľa servera Novinky.cz mal na mysli najmä utečencov z Blízkeho východu a Afriky.

Podľa neho možno očakávať aj prílev migrantov z Ukrajiny, ktorí však na rozdiel od tých islamských majú oveľa väčšiu schopnosť asimilácie.

Hlúpe akcie

Prezident ČR ocenil aj nasadenie českej polície pri pohybe utečencov po českom území a podporil aj záujem zosilniť tieto opatrenia. Uviedol, že armáda je schopná poslať na hranice asi 1 500 vojakov.

Zodpovednosť za súčasnú vlnu utečencov majú podľa Zemana tie režimy, ktoré svojimi hlúpymi akciami toto vyvolali.

Viac..  Čerpanie nových eurozdrojov začne až potom, ako Európska komisia schváli Program Slovensko

Podpora ochrany

Podľa neho nejde len o USA, ale aj o celý rad členských krajín EÚ. V súvislosti s tým Zeman položil otázku, prečo “si to máme odskákať my?” Zeman v rozhovore preBlesk.cz podporil ochranu vonkajších hraníc EÚ a činnosť takzvaných modrých prílb OSN, ktoré by cielene likvidovali výcvikové základne teroristov.

 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

migranti

Európska komisia rozdelila 171 miliónov eur projektom pre riadenie migrácie

Európska komisia (EK) rozdelila 171 miliónov eur projektom na podporu systémov prijímania, azylu a návratov …