Radio KIKI QUEER FESTIVAL už túto sobotu!


Radio Kiki – LGBTI festival v Bratislave

Bradavku si zvolili ako logo organizátori festivalu Radio Kiki, ktorý bude v Bratislave 22. 8. a to na troch miestach: v Starej tržnici, KC Dunaj a v Tepláreň Café. Bradavka podľa nich symbolizuje rodové stereotypy, od ktorých sa chcú organizátori oslobodiť. Pokiaľ odhalená ženská bradavka budí pohoršenie, obnaženú mužskú málokto vníma provokujúco. Festival má byť miestom, kde sa budú cítiť slobodne ľudia rôznych rodových identít a sexuálnych orientácií. Rovnako chcú tvorcovia priblížiť týmto spôsobom život LGBTI ľudí a ich umenie väčšinovej spoločnosti. Na plagáte k festivalu je vesmírna loď s bradavkami, čo má znázorňovať cestu mimo zažitých vzorcov a noriem.

Festival má za sebou už dva ročníky. Tretie vydanie bude spájať trh LGBTI mimovládok, dennú party, koncerty a nočnú party. Program sa začne už o 10.00 v bratislavskej Starej tržnici, kde sa môžu návštevníci a návštevníčky viac dozvedieť o queer združeniach, pozrieť si krátke filmy od Filmového festivalu inakosti či záznamy hier divadla NoMantinels, rozprávať sa s trans ľuďmi a teplými pármi o ich živote a skúsenostiach, spoznať príbeh prvého teplého aktivistu Imricha Matyáša a mnohé ďalšie. Zastúpené budú tieto občianske združenia: Iniciatíva Inakosť, Divadlo NoMantinels, TransFúzia, LGBT workout, Lotosové kvety, Q-centrum, PRIDE Dúhové Košice.

Festival pokračuje po 15.00 v novootvorenej queer kaviarni – Tepláreň Café, ktorá je na Zámockej ulici 30. Slovenskí dídžeji Vesnu a Nada El tam budú hrať prijemnú house music. Vstup na program v Starej tržnici aj v Tepláreň Café je zdarma. O 22.00 sa festival presunie do KC Dunaj, kde budú tri koncerty queer interpretov. Z Londýna pricestuje Ray Noir, ktorý sa predvedie naživo aj v dídžejskom sete. Hudobník, ktorý si vďaka záľube v tetovaní a dramatickému make-upu získal prezývku Princ temnôt, s obľubou kombinuje industriálny rytmus a melódiu electro-popu, zádumčivé a temné nálady mieša s chytľavými tanečnými tónmi. Koncertne vystúpi aj talentovaný český hudobník HOLY, ktorý má rovnako blízko k electro-popu. Domácu scénu zastúpia Impreus. Pre ich tvorbu je charakteristická najmä experimentálnosť a chuť hladať nové podoby hudby.  Nasledovať bude párty s dídžejkami Samanthou Togni (UK) a Whyme (SK).

Predpredaj vstupeniek do KC Dunaj je cez queerslovakia.interticket.sk. Viac o festivale sa môžete dozvedieť na www.radiokiki.sk alebo na www.facebook.com/radiokiki.

Roman Samotný

PR manažér

Radio Kiki

Organizátor: Queer Slovakia

Hlavný partner: Voga

Partneri: Iniciatíva Inakosť, Filmový festival inakosti, Divadlo NoMantinels, PRIDE Dúhové Košice, TransFúzia, Q-centrum, Lotosové kvety, LGBT workout

Mediálni partneri: Rádio_FM, Citylife.sk, Europskenoviny.sk, Refhresher.sk

Viac..  Na podporu verejnej dopravy majú ísť zo zdrojov EÚ v novom programovom období stovky miliónov eur

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Robert Hajšel: Daň z neočakávaných ziskov by sme mali zaviesť aj na farmaceutické spoločnosti. VIDEO

BRUSEL – Energetické spoločnosti v súčasnosti dosahujú nevídané, miliardové zisky. V dôsledku energokrízy vyleteli ich …