EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Europoslanec Štefanec medzi mladými pravičiarmi

Europoslanec Štefanec medzi mladými pravičiarmi

Občiansko-demokratická mládež organizovala už 18.ročník letnej univerzity, kde pozvali zástupcov pravicových strán, aby spolu diskutovali na aktuálne slovenské a európske témy migrácie a východného partnerstva. Poslanci Alojz Hlina (Občania), europoslanec Ivan Štefanec (KDH Plus, EPP) a podpredsedníčka strany Sieť Katarína Cséfalvayová spolu s Vladimírom Bilčíkom (Sieť), okrem diskusie na aktuálne politické témy odpovedali aj na otázky možného povolebného zloženia koalície po budúcoročných voľbách.

Podľa jej predsedu Martina Tokára by mali relevantné pravicové strany vytvoriť silné predvolebné zoskupenie  založené na spoločných hodnotách, ktoré by bolo alternatívou voči súčasnej vláde. “Slovensko si po ôsmych rokoch ľavicového populizmu a zlodejstva zaslúži vládu, ktorá ho posunie vpred. Nepotrebujeme sociálne balíčky ktorými sa len odvádza pozornosť od pochybných tendrov a zlodejín obrovských rozmerov. Situácia keď sa každý týždeň  dozvedáme o novom nalievaní verejných peňazí do rúk podnikateľov blízkych Smeru je neprípustná. ODM sa vždy snažila byť hlasným nástrojom demokracie a vystupovať proti korupčným kauzám, ktoré okrádajú občanov a škodia Slovensku doma aj v zahraničí.”

Viac..  EÚ chce prispieť k novej podobe miest zajtrajška

Počas Letnej univerzity sa uskutočnil aj Kongres ODM. Ako po voľbe uviedol staronový predseda Martin Tokár  “Našim cieľom zostáva zapájanie mladých ľudí do verejného života na slovenskej a európskej úrovni. Zároveň neprestaneme poukazovať na javy ohrozujúce demokraciu a budúcnosť Slovenska a to aj formou organizovania protestov podobných tomu pred ministerstvom spravodlivosti, kde sme pri príležitosti zvolenia Štefana Harabína symbolicky pochovali spravodlivosť.”

Okrem letnej univerzity, na ktorej sa tento rok zúčastnilo 40 mladých Slovákov zostáva neoddeliteľnou súčasťou našej organizácie príprava víkendových podujatí pre študentov. „Vytvárame tým priestor na diskusiu s politikmi, odborníkmi z akademického prostredia, podnikateľmi a zástupcami neziskových organizácií na aktuálne témy.” dodal Tokár. Letnú univerzitu bez kravát‘ ocenil na facebooku aj Ivan Štefanec: “Ďakujem priateľom z Občiansko-demokratickej mládeže a Mladým konzervatívcom za skvelú atmosféru a fundované otázky.”

O Redakcia

Odporúčame pozrieť

Belgická organizácia UNI Europa hľadá nového riaditeľa finančného sektora

UNI Europa je združenie európskych pracovníkov, ktoré hľadá riaditeľa na finančný sektor. Medzi jeho činnosti bude patriť kolektívne …

 • Barbar

  Nech príde ten chcípacky funebrák na návštevu ku mne a zlomím ho tam,kde je najhrubší!!!

  • Docc

   … v mieste kde ma penazenku? ; D

 • Docc

  Co chcu “hentiii” ucit mladych?
  nedokazu sa dohodnut ani sami. Spravte to co spravil hranol a v 98 bicyklista.
  Vytvorte siroku koaliciu.
  A ak chcete ziskat aj ludi co su v sucasnosti nevolici odporucam-
  Volebny program spravte cisto ekonomicky zalozeny.
  A dajte tam veci iba na ktorych sa zhodnete vsetci.
  Veci ohladom cirkvy, LGB, drog spravte referendum s tym,ze nech v nom odhlasuje kolkokolvek ludi, tak podla toho sa na 4 roky vasej vlady zariadite.
  -ked obcania v referende povedia NIE registrovanym partnerstavam tak SaS sklopi usi a bude respektovat volu obcanov. A nebude to skusat znovu skor ako po novych volbach.
  Ak obcania povedia ANO, sklopi usi KDH.

  Cestnost, spolupraca, ukazat obcanovi, ze tie dane co plati sa minu efektivne.