Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Beňová: Tragédia pri Parndorfe je dôsledkom nečinnosti Európskej komisie
benova
Monika Flašíková - Beňová, slovenská europoslankyňa. PHOTO: © European Union 2014 - source:EP.

Beňová: Tragédia pri Parndorfe je dôsledkom nečinnosti Európskej komisie

Tragédia, ktorá sa odohrala pri rakúskej obci Parndorf, nemá v modernej europskej histórii obdobu. Aktuálna situácia je výsledkom neschopnosti Európskej komisie a Európskej rady prijať adekvátne riešenia.

Počet utečencov a imigrantov alarmujúco stúpa každým dňom a je reálnym problémom nielen pre krajiny ako Taliansko a Grécko ale aj pre našich bezprostredných susedov – Maďarsko či Rakúsko. Európska komisia a najmä jej predseda J.C. Juncker napriek alarmujúcemu stavu, ktorý rástol v letných mesiacoch ani nenačrtol žiadne nové opatrenie, práve naopak, tvári sa, že ide o záležitosť jednotlivých členských štátov.

Mnohé členské štáty však nemajú reálne skúsenosti s takýmto exodom utečencov a imigrantov a preto je nevyhnutné, keďže Komisia ako jediná môže iniciovať konkrétne návrhy, aby tak Juncker v spolupráci s Jourovou okamžite spravili. Je veľmi smutné, nešťastné a neodpustiteľné koľko ďalších životov muselo vyhasnúť na to, aby sa opäť táto téma začala riešiť nielen z pohľadu nadávok na utečencov ale hľadania riešení.

Viac..  Európsky akt o kybernetickej bezpečnosti vstupuje do platnosti

Súčasťou komplexného riešenia musia byť aj opatrenia, ktoré povedú k vyriešeniu situácie v krajinách odkiaľ prichádza najviac utečencov. Európska únia by konečne mala prevziať na seba zodpovednosť a byť iniciátorom medzinárodného riešenia vojnových konfliktov v takýchto krajinách.

Komentár pripravila europoslankyňa Monika Flašíková Beňová.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

ECB

Európske banky sa mali testovať pred vážnejšími finančnými otrasmi, tvrdia audítori EÚ

Podľa novej správy Európskeho dvora audítorov mali byť najnovšie stresové testy bánk Európskeho orgánu pre …