Domov / POLITIKA / Rakúsko nám poslalo tvrdý odkaz: Nepríjmete utečencov, na eurofondy zabudnite!

Rakúsko nám poslalo tvrdý odkaz: Nepríjmete utečencov, na eurofondy zabudnite!

Johanna Miklová – Leitnerová, rakúska ministerka vnútra chce, aby Únia začala tlačiť na krajiny, ktoré nechcú prijímať utečencov. Hovorí o spravodlivom prerozdeľovaní, na prijímaní utečencov sa podľa nej nemôžu podieľať len niektoré. Pre nemeckú televíziu ZDF sa vyjadrila, že je načase, aby sa začalo diskutovať o obmedzení finančej pomoci.

Podľa Leitnerovej stojí Únia pred existenčnou výzvou. “Máme len dve možnosti, buď EÚ pri otázke utečencoch stroskotá, alebo sa posilní vďaka spravodlivému rozdeleniu utečencov,” hovorí. Na budúci týždeň v stredu bude zasadať europarlament v Štrasburgu, kde šéf Európskej komisie Jean Claude Juncker plánuje predstaviť nový balík opatrení, ktorý by sa mal týkať všetkých 28 členských krajín.

Viac..  Migranti počas cesty do Európy čelia znásilneniam a sexuálnemu mučeniu

Najviac žiadostí o azyl zaznamenáva práve Rakúsko. Napriek tomu kritizujú postupy niektorých štátov, ako napríklad Maďarska v prípade výstavby plota proti migrantom. Presnú koncepciu ako obmedziť eurofondy pre tých, ktorí sa odmietajú spolupodieľať na spoločnej politike však Leitnerová neupresnila. Plánuje ale iniciovať diskusiu, aby mnohé krajiny len zo spoločného nedostávali, ale zároveň sa aj podieľali na spoločných krokoch Únie.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

voda

Do obce Podbranč vozia odpad z Rakúska. Obyvatelia sa boja znečistenia pitnej vody

ROHOŽNÍK / Do obce Podbranč vozia na dočasné uskladnenie komunálny odpad z Rakúska, ktorý je určený …