EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Záborská o utečencoch: S poľutovaním sledujeme radikalizáciu diskusie
zaborska
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: European Parliament 2015

Záborská o utečencoch: S poľutovaním sledujeme radikalizáciu diskusie

Kresťanskodemokratické hnutie vyjadrilo hlboký zármutok nad tragickými úmrtiami utečencov, ktoré sa udiali v posledných dňoch. Najmä smrť sedemdesiat jeden ľudí, vrátane detí, v nákladnom aute neďaleko slovenských hraníc nám ukazuje, ako veľmi sa tento problém týka aj Slovenska.

„Ako národ so silnou kresťanskou tradíciou nemôžeme zatvárať oči nad utrpením ľudí, ktorí utekajú z vojnou zmietaných krajín. Naši vlastní občania sa v minulosti viackrát ocitli v podobnej situácii a vďaka pohostinnosti, ktorá sa im dostala v demokratických štátoch, mohli začať nový život v bezpečnom a slobodnom prostredí.“ zdôraznil predseda Ján Figeľ.

Podľa KDH predchádzať tragédiám môžeme jedine spoločným úsilím všetkých členských štátov EÚ. Tá sa musí zamerať najmä na vytvorenie takých podmienok, aby ľudia, ktorí sú v skutočnom ohrození života, mohli legálne požiadať o azyl už vo svojich domovských krajinách. V súčinnosti s ďalšími medzinárodnými organizáciami je potrebné vytvoriť reálny plán na stabilizáciu severnej Afriky a Blízkeho východu.

Viac..  Anna Záborská: Podpis klimatickej dohody v Paríži bol oveľa jednoduchší ako jej plnenie v praxi

„Podpora investícií a obchodnej výmeny predstavuje obojstranne prospešný nástroj na zlepšenie ekonomickej situácie v oblastiach susediacich s južnou hranicou Európskej únie. Jednoznačne potrebujeme aj nekompromisný boj proti prevádzačom, ktorí profitujú z ľudského nešťastia. Vyšetrovacie orgány všetkých členských štátov Európskej únie sa musia sústrediť na odhaľovanie finančných tokov plynúcich z takejto činnosti.“ uviedol europoslanec Ivan Štefanec.

„S poľutovaním sledujeme tiež radikalizáciu verejnej diskusie na Slovensku. Vláda Slovenskej republiky nesie zodpovednosť za to, aby sa jej nositeľom nestali extrémistické a radikálne zoskupenia. Predstavitelia štátu, politici, médiá ako aj osobnosti verejného života, majú morálnu povinnosť robiť všetko pre to, aby občania Slovenskej republiky mali pravdivé a objektívne informácie o probléme a  možných riešeniach súčasnej utečeneckej krízy v Európe.“ dodala europoslankyňa Anna Záborská.

O ram

Odporúčame pozrieť

Orban

Maďarsko je posledná bašta proti migrácii, uviedol maďarský premiér Orbán

BUDAPEŠŤ / Maďarský premiér Viktor Orbán odštartoval predvolebnú kampaň veľkými vyhláseniami. Svoju krajinu označil ako poslednú …

 • Barbar

  S polutovaním sledujem otrasné drísty tejto EUropos.ankyne.

 • Taras Buľba

  sa nehanbite takto zradzat vlastny narod, a obhajovat invaziu musulmanskych mladych bojaschopnych muzov do nasej vlasti? ohrozeni su len krestania, tych tam rezu, a co chvila budu aj tu. kdh uz volit nikdy nebudem. hanbim sa za vas, ze ste vraj krestanka.

 • Docc

  Len pokracujte takto dalej a mozem vam slubit,ze zacnem volit Kotlebu a jemu podobnych stoj co stoj. A ja sluby dodrzim, na rozdiel od politickych chrapunov.
  Chcete stoj co stoj pomoct imigrantom z vojnou zmietanej krajiny?

  Tak sem berte Ukrajincov. Ti potrebuju pomoc tiez. Su to krestania, slovania, povedal by som ze budu mat lahsie naucit sa jazyk.
  Kolko ich prislo o byty, alebo domy na vychode Ukrajiny a domov sa vratit boja.
  A pritom ide o pracovitych ludi, casto aj s VS vzdelanim.