Prísne kontroly zamerané na nelegálnych migrantov. Na hraniciach sa tvoria kolóny


VIEDEŇ/BUDAPEŠŤ – Po tragických udalostiach z minulého týždňa v našom pohraničí, prišli razantné kroky. Tak, ako už ministerstvo vnútra Rakúska avizovalo, začali sa prísnejšie kontroly vozidiel a nielen malých dodávok, ale aj nákladiakov, ktoré môžu patriť prevádzačským gangom.

Na diaľničnom prepojení medzi Maďarskom a Rakúskom tvoria nákladné autá niekoľko kilometrové kolóny.

Na cestách v našom pohraničí, výrazné obmedzenia ani nárazové policajné kontroly vidno Vo vnútrozemí ale bola  pondelok situácia iná.

“Posilnili sme kontroly. Nejde však o sprísnenie hraničných kontrol. Týka sa to najmä priľahlých častí blízko hranice. Najmä ide o hlavné ťahy v okolí Niickelsdorfu,” informoval hovorca polície v rakúskom Burgenlande Helmut Marban.

Obmedzenia v doprave

Tieto kontroly znamenali obmedzenia v doprave. Denne len po diaľnici A4 v smere Budapešť Viedeň prejde tritisíc nákladných áut.

“Od nedeľného večera až do pondelku večera sme zadržali 200 utečencov, ktorých sme umiestnili v našich utečeneckých táboroch. Zároveň sa nám podarilo zatknúť päť prevádzačov,” dodal Marban.

Máme to pod kontrolou

Podobné opatrenia, aj keď nie v takom rozsahu, prijala aj naša polícia. Zatiaľ je to podľa slov ministra vnútra pod kontrolou.

Viac..  Národné plány obnovy: Europoslanci posudzujú účinnosť krízového financovania

“Pripravovali sme sa na to už cez víkend. Pravidelne prijímame silnejšie opatrenia, ktoré meníme podľa aktuálnej situácie,” potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák.

Z niektorých záberov z kontrol až mrazí. Policajti nikdy nevedia, čo ich po otvorení návesov, či prívesov kamiónov vnútri čaká.

Po minulotýždňovej tragédii je zrejmá spolupatričnosť. Nie je nič výnimočné vidieť rakúskeho policajta s dieťaťom utečenca na rukách.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Komisia predložila usmernenia na pomoc ukrajinským utečencom s prístupom k pracovným miestam, odbornej príprave a vzdelávaniu dospelých

Európska komisia (EK) predložila usmernenia, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, získať …