EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Juncker sa stretol s Porošenkom, odsúdil pretrvávajúce boje na Ukrajine
juncker
Stretnutie šéfa Európskej komisie Jeanca Clauda Junckera s Petrom Poroshenkom. PHOTO: © European Union, 2015

Juncker sa stretol s Porošenkom, odsúdil pretrvávajúce boje na Ukrajine

Stretnutím medzi Jean-Claude Junckerom a ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom sa začali bilaterálne rokovania. Na stole ležali témy ako realizácia dohody Minsk a pokrok k uvoľneniu vízového režimu.

“Prial by som si, aby sa vyplnilo moje želanie, aby aj Rusko aj Ukrajina prispeli k celistvosti dohody Minsk. Hovorím predovšetkým k Rusku, pretože táto strana neplní dostatočne svoje povinnosti,” vyjadril sa predseda Komisie Juncker.

Rozhovory preklenuli aj k liberalizácii vízových režimov. Predseda Komisie uvítal “obrovský pokrok” dosiahnutý ukrajinskou stranou. Povedal, že začína spĺňať určité kritériá pre uvoľnenie vízového režimu a zdôraznil, že Komisia má v úmysle navrhnúť uvoľnenie vízového režimu pre členské štáty do konca tohto kalendárneho roka. Zároveň zdôraznil, že je potrebný ďalší pokrok, najmä v oblasti boja proti korupcii.

Viac..  Takmer dve tretiny Európanov tvrdia, že budúcnosť EÚ vidia optimisticky

Pokrok v reformách, vrátane ústavnej reformy a volebného systému, by EÚ umožnilo vyplatiť posledné dve časti emisií cenných papierov  v programe makroekonomickej finančnej pomoci.

O bed

Odporúčame pozrieť

holokaust

Eurobarometer: Antisemitizmus ako problém na Slovensku vníma 20 % opýtaných

27. január je vyhlásený za Medzinárodný deň spomienky na obete holokaustu. Je to deň, keď pred 74 …