Gesto miliardára: Utečencom ponúkol 5000 nocí v hoteli, zadarmo


OSLO – Nórsky miliardár Petter Stordalen, ktorý zbohatol z podnikania v oblasti hotelierstva, ponúkol utečencom prichádzajúcim do krajiny celkovo 5 000 bezplatných nocí vo svojich hoteloch, informovala agentúra AFP.

“Ponúkame utečencom, ktorí to potrebujú, 5 000 nocí,” uviedol na svojom twitterovom účte majiteľ reťazca Nordic Choice so 170 hotelmi po celej Škandinávii a v Pobaltí. Ponuka sa týka predovšetkým tých ľudí, na ktorých nezostane miesto v bežných ubytovniach pre žiadateľov o azyl v Nórsku. Jeho zamestnanci sa postarajú aj o stravu ubytovaných migrantov.

Svoj krok Stordalen zdôvodnil tým, že osud Sýrčanov utekajúcich pred vojnou do Európy sa “týka úplne každého”.

Pribúda žiadateľov

Nórska agentúra pre migráciu už oznámila, že jeho ponuku zváži v prípade, že nebudú jej kapacity stačiť.

Nórske úrady v priebehu augusta zaregistrovali 2 313 žiadateľov o azyl, väčšinou Sýrčanov, Eritrejcov a Afgáncov, čo predstavuje najvyšší počet za mesiac od roku 1990. Nórska agentúra pre migráciu očakáva, že do konca roka by mohlo v krajine podať žiadosť 16 000 ľudí. Vlani požiadalo o azyl 11 480 osôb.

Viac..  Európa trpí. Extrémne horúčavy lámali júnové rekordy

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Komisia predložila usmernenia na pomoc ukrajinským utečencom s prístupom k pracovným miestam, odbornej príprave a vzdelávaniu dospelých

Európska komisia (EK) predložila usmernenia, ktorých cieľom je pomôcť ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, získať …