Šľachetný čin španielskeho vojvodu. Na svojom panstve ubytoval utečencov


MADRID – Španielsky vojvoda sa rozhodol pomôcť s utečencami. Dojal ho príbeh sýrskeho urológa, ktorý aj s rodinou prespával na ulici. Poskytol preto strechu nad hlavou až dvom sýrskym rodinám.

Vojvoda z jednej zo španielskych najbohatších dynastií sa ujal dvoch sýrskych rodín. Po tom, čo ho dojal príbeh urológa, ktorý aj s rodinou prespával na ulici, ubytoval utečencov na svojom panstve. Svojím činom sa rozhodol zmierniť utečeneckú krízu v Európe.

V španielskej televízii povedal, že keď sa dočítal o Salamovi, cítil potrebu niečo urobiť, píše britský denník The Telegraph.

“Videl som ten titulok, ktorý hovoril ´Radšej by sme sa vrátili k smrti medzi bombami ako prežívať na ulici´. Prečítal som si správu a povedal som ´musím niečo urobiť´,” hovorí vojvoda, ktorého dojal príbeh urológa, ktorý síce hovorí piatimi jazykmi, no v Európe žil na ulici.

Ubytovanie na panstve

Salam sa priznal, že reakciou na článok bol šokovaný. “Zavolali nám, že je niekto dôležitý, kto nás chce vidieť,” spomína.

Následne sa dve rodiny zo Sýrie nasťahovali do rodinného sídla v blízkosti Seville. Bývajú tam už 18 mesiacov.

Viac..  Ivan Štefanec: Kardinál Tomko zanechal stopu v histórii mladého štátu

“Vždy som konal a nie hovoril,” dodal. “Teraz je to pre mňa ale veľmi citlivé a cítim sa tak naštvaný a bezmocný v súvislosti s tým, čo sa deje, že som sa rozhodol prehovoriť,” povedal vojvoda.

Jeho dobrý skutok prichádza práve v čase, keď je na Španielsko a ďalšie európske krajiny vyvíjaný tlak, aby prijali viac utečencov.

Osemnásť titulov

Cayetano Martinez de Irujo y Fitz-James Stuart je najmladší syn zosnulej vojvodkyne z Alby. Na prvý pohľad je okázalým aristokratom, ktorý má ale podľa Guinnessovej knihy rekordov viac titulov ako ktokoľvek iný na tejto planéte.

 

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Únia poskytne podporu Úradu OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe

Európska komisia schválila viacročnú podporu pre Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) …