Nemecké úrady počítajú v roku 2015 s príchodom až 1,5 milióna utečencov


BERLÍN – Nemecké úrady považujú za možné, že tento rok do krajiny príde celkovo až 1,5 milióna žiadateľov o azyl. Je podľa nich potrebné počítať s tým, že len v poslednom štvrťroku ich môže doraziť až 920 000. Píše o tom nemecký bulvárny denník Bild s odvolaním sa na internú prognózu nemenovaných úradov.

Podľa predpovede nemožno očakávať, že do zimy počet utečencov citeľne poklesne. V tajných dokumentoch sa vraj píše o možnom zrútení zaopatrenia migrantov. Už teraz chýbajú napríklad obytné kontajnery a sanitárne zariadenia.

Spolková vláda doteraz oficiálne očakáva 800 000 nových migrantov.

Tiež minister vnútra spolkovej krajiny Meklenbursko-Predné Pomoransko Lorezn Caffier nedeľníku Welt am Sonntag povedal, že tento rok v Nemecku očakáva 1,2 až 1,5 milióna utečencov.

Privedú rodiny

Thomas de Maizière niekoľkokrát zdôraznil, že je ťažké odhadovať presné počty migrantov. Veľa z nich sa totiž odmieta registrovať a ďalší navzdory registrácii odchádzajú inde.

Správa podľa Bildu tiež poukazuje na obavy, že tí, ktorí dostanú azyl, privedú do Nemecka aj svoje rodiny. Vzhľadom na štruktúry rodín na Blízkom východe by to znamenalo, že každý jednotlivec z tohto regiónu by po udelení azylu priviedol časom do Nemecka v priemere štyroch až ôsmich príbuzných.

Viac..  Pri realizácii reforiem envirorezort intenzívne spolupracuje s Európskou komisiou

Obmedzenie príchodu

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v nedeľu povedal, že Európa musí obmedziť počet ľudí prichádzajúcich na kontinent.

Spolková kancelárka Angela Merkel, ktorá uviedla, že Nemecko udelí azyl ľuďom unikajúcim pred občianskou vojnou v Sýrii, nedávno zaznamenala pokles popularity na štvorročné minimum, dodáva agentúra Reuters.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

 

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

migranti

Európska komisia rozdelila 171 miliónov eur projektom pre riadenie migrácie

Európska komisia (EK) rozdelila 171 miliónov eur projektom na podporu systémov prijímania, azylu a návratov …