Európsky inštitút mieru v Bruseli hľadá nové posily!

 

Európsky inštitút mieru (EIP) je nová iniciatíva v srdci Európy s globálnou pôsobnosťou. EIP prispieva ku globálnej mierovej agende Európy a Európskej únie, najmä prostredníctvom mediácie a neformálneho dialógu. Inštitút sleduje medzinárodnú diplomaciu a pôsobí ako flexibilný a externý nástroj na podporu vyjednávacieho úsilia EÚ.

Momentálne hľadajú stážistov do svojej kancelárie v Bruseli.  Stáž je plne platená a stážista bude pracovať 40 hodín za pracovný týždeň. Podrobnosť o grante bude upresnená až počas prijímacieho procesu. Stáž trvá 6 mesiacov s možnosťou predĺženia. EIP bude stážistovi taktiež pokrývať stravné lístky a náklady na mestskú dopravu.

Stážisti môžu pracovať na dvoch témach, jedna je Sýria a extrémizmus a druhou sú vzťahy EÚ a Ruska.

Rastislav Martiška sa vyjadril pre EuropskeNoviny.sk: “Vzhľadom na aktuálnu situáciu na blízkom východe a dlhodobé riešenie vzťahov EÚ a Ruska vidím túto možnosť stáže ako veľký prínos pre každého mladého ambiciózneho človeka. Práca v medzinárodnej pracovnej skupine zloženej z ľudí z celej Európy, možnosť spoznať ďalšie inštitúcie EÚ, spoznať zaujímavých ľudí a pracovať v prostredí s veľkou nasadenosťou tak aj o tomto je stáž v organizáciách EÚ v Bruseli.”

Viac..  I. Korčok sa v Bruseli stretol s rezortnou kolegyňou, žiadal urýchlené vyšetrenie smrti Jozefa Chovanca

Uzávierka prihlášok je do 19. októbra 2015. Ak máte záujem sa prihlásiť, odporúčam vám pozrieť si oficiálnu stránku TU.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

I. Korčok sa v Bruseli stretol s rezortnou kolegyňou, žiadal urýchlené vyšetrenie smrti Jozefa Chovanca

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok si vyžiadal stretnutie s belgickou …