Balíčky pre chudobných sa odkladajú, nevieme minúť milióny od Únie


BRATISLAVA – Nezamestnaní v hmotnej núdzi, ale aj iní sociálne odkázaní ľudia, mali v tomto roku dostať potravinový balíček. Doteraz sa tak nestalo, problémom je distribúcia.

Prisľúbené potravinové a hygienické balíčky pre najchudobnejších na tento rok zatiaľ zostávajú len sľubom. “Distribúcia potravín je veľmi náročný logistický proces. Začiatkom novembra bude vyhlásené verejné obstarávanie na dodávateľa,” informuje hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Rozdávanie potravinových balíčkov pred pár rokmi dopadlo fiaskom. Pre zlú distribúciu potravín v roku 2011, je teraz Ústredie mimoriadne opatrné.

Štyri časti

Táto pomoc pre ľudí v hmotnej núdzi je naplánovaná až do roku 2020 a jej celková hodnota by mala byť vo výške 65 miliónov eur. Nie je to však len o potravinových balíčkoch. Pozostáva zo štyroch častí:

Časti potravinového balíčka
hygienické balíčky
potravinové balíčky
teplé jedlo pre ľudí bez prístrešia
distribúcia darovaných potravín

Do konca tohto roka chcú stihnúť rozdať teplé jedlo a distribúciu darovaných potravín. Sľubované potravinové a hygienické balíčky by mali prísť na rad v prvom kvartáli roku 2016. “Ten termín 1. kvartál 2016 je fixný. V budúcom roku počítame dvakrát ročne potravinový balíček a raz ročne hygienický,” dodáva Lukáčová.

Viac..  Lucia Ďuriš Nicholsonová: Ako sme doma prežívali Gorilu

Bohatší

Potravinový balíček by mal byť výrazne bohatší než ten z roku 2011. V ňom prevažovala najmä múka. “V tomto balíku budú cestoviny, ryža, cukor, konzervy, strukoviny. Hygienický balíček bude obsahovať mydlo, zubné kefky, šampón,”vymenováva hovorkyňa.

Viac informácií sa dozviete na spravodajkom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

dochodok

Zníženie dôchodkového veku a 780 eur pre nezamestnaných. Európska krajina plní volebné sľuby

RÍM / Základný plat skoro 800 eur pre každého a zníženie dôchodkového veku. Takéto pre ľudí …