EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Tuniskí odborári nominovaní na Nobelovú cenu za mier

Tuniskí odborári nominovaní na Nobelovú cenu za mier

 

Tuniský odborový zväz UGGT bol menovaný za jedného z príjemcov Nobelovej ceny za mier, udelenej na Národnom dialógu Quartet, za jeho dôležitú úlohu pri prechode na demokraciu, ktorý prebehol v pokoji.

Generálny sekretár Európskej odborovej konfederácie (EOK) Luca Visentini uvítal odovzdané ocenenie slovami: ,,UGGT si bohato zaslúži Nobelovú cenu za mier a za uznanie, ktoré prináša.“

Odbory zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri podpore sociálneho dialógu, a to nielen v Tunisku, severnej Afrike a v arabských štátoch, ale na celom svete, vrátane Európy. Spoločný záväzok so zamestnávateľmi bol jednou z podmienok úspechu.

Vzhľadom k alarmujúcim teroristickým útokom v Tunisku, ku ktorým došlo v posledných mesiacoch, je dôležitejšie ako inokedy, že odbory by mali byť plne zapojené do demokratického vývoja krajiny.

Viac..  Ako lepšie pochopiť zdravotný stav migrantov tretích krajín? Ministerstvo podporilo projekt

“EOK úzko spolupracovalo s UGGT, čo dokazuje solidaritu odborov v priebehu transformácie v Tunisku. Dnes, Nobelová cena uznáva dôležitosť role, ktorú zohrávajú odbory v našej demokratickej spoločnosti,“ vyjadril sa generálny tajomník UGGT Hussein Abassi, ktorý vystúpil ako hosť na nedávnom kongrese EOK v Paríži.

EOK má spolu s UGGT záväzok posilniť sociálnu a odborovú spoluprácu medzi Európou a krajinami južného Stredomoria v rámci Euromed.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

Dohovoríš sa plynule anglickým, nemeckým alebo francúzskym jazykom? V rámci právnickej firmy KANOFF LEGAL budeš v kontakte so zaujímavými európskymi klientmi

Právnická firma KANOFF LEGAL v Bruseli hľadá právneho prijímateľa, ktorý sa pripojí k nášmu tímu a pomôže …